انواع قفس بلدرچین

خواص گوشت بلدرچین

بلدرچین یکی از با ارزش ترین و سالم ترین مواد غذایی موجود است که انسان می تواند آن را به عنوان بمبی قوی برای جذب ویتامین در بدن استفاده کنند. این پرنده کوچک از خانواده قرقاول هااست. بلدرچین جثه ای کوچک دارد و از حشرات و سایر جنبندگان ریز تغذیه می کند. بلدرچین را می توان در انواع قفس بلدرچین پرورش داد.

گوشت بلدرچین بین ۵ تا ۱۰ درصد بیشتر از پرندگان دیگر دارای پروتئین است. به همین دلیل پزشکان و متخصصان برای افراد مسن که احتیاج زیادتری به مواد پروتئینی دارند تجویز می‌کنند .گوشت بلدرچین منبع خوب فسفر ،مس، کلسیم، نیاسین، ویتامین ب ۶، آهن، روی و سلنیوم است .به همین منظوربرای بیماریهای همچون ضعف اعصاب، تشنج، فشار خون بالا و یا در مواردی بی خوابی بسیار مفید است.

برای بهره‌مندی هرچه بیشتر انسان از گوشت و تخم بلدرچین نیاز بر این است تا به پرورش این پرنده روی آورد. یکی از ملزومات مورد نیاز برای نگهداری و پرورش بلدرچین قفس است. در هنگام خرید قفس باید به نکاتی توجه شود تا تنوع قفس بلدرچین ها شما را دچار سردرگمی نکند. اگرچه بلدرچین پرنده ای مقاوم است اما پرورش در بستر به دلایل بهداشتی و درآمدی به صرفه نیست.

قفس های خانگی یا قفس یک طبقه مکانیزه


یکی از انواع قفس بلدرچین قفس های مکانیزه یک طبقه برای پرورش بلدرچین در منازل آپارتمانی است که به دلیل دارا بودن فضای مناسب این نوع قفس ها و کافی بودن تعداد جایگیری بلدرچین ها نگرانی گروهی از دوستداران پرورش این پرنده را بسیار برطرف کرده است. از مزایای قفس های یک طبقه صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد ۱ شکسته یا خورده شدن تخم توسط طیور ۲ پرت دان هادر فضای نگهداری ۳ بوی ناشی از فضولات بستر ۴ نگرانی‌ها هنگام مسافرت پرورش‌دهنده ۵ جای گیری فضای مناسب و در خور محل زندگی ۶ کثیف شدن مداوم آبخوری

قفس بلدرچین یک طبقه

قفس های چند طبقه


این نوع قفس ها دارای آبخوری و دانخوری، سینی جمع آوری فضولات، سینی تخم ها است که برای پرورش بلدرچین بسیار مناسب هستند.قفس های مکانیزه به شما این امکان را می دهد تا همزمان چندصدبلدرچین را در چند متر مربع پرورش دهید .در قفس مکانیزه روند تغذیه پرندگان بسیار ساده است . در کمتر از چند دقیقه می‌توان تخمهای بلدرچین ها را جمع آوری کرد. در قفس های چند طبقه مکانیزه دانخوری به گونه ای طراحی شده که تمام مدت برای بلدرچین ها دان وجود دارد .

آبخوری ها همیشه به وسیله نیپل های تعبیه شده آب را به پرندگان می رساند. فضولات دفع شده هم از طریق سینی مخصوص یا از طریق غلتک مخصوص وارد مکان های خاص می شود.شرکت تولیدی آشیونه با بهترین لوازم و طوری های گالوانیزه کششی گرم به ساخت قفس های بلدرچین دو، سه، چهار و پنج طبقه وهمچنین قفس های بلدرچین پنج طبقه دوبل و قفس بلدرچین مینی می پردازد.

نگاه اقتصادی به پرورش بلدرچین

بلدرچین

بلدرچین به دلیل خصوصیاتی از قبیل رشد سریع و بلوغ زودرس،جثه ی کوچک، تولید تخم بالا و مساحت کم برای پرورش ،خوراک کم و مقاوم بودن در مقابل جیره های شور ،نیاز به سرمایه‌گذاری کم، قیمت مناسب گوشت و تخم در بازار و افزایش میزان تقاضا از سوی مشتریان و سود تضمین شده از سوی بازار به پرورش دهنده این اطمینان را می دهد تا با تداوم کار به سودآوری هرچه بیشتر دست یابد.

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.

همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.