انواع نژاد جغد که در هرجایی پیدا نمیشوند

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز در این قسمت میخواهیم در مورد انواع نژاد جغد صحبت بکنیم پس با ما همراه باشید .

انواع نژاد جغد:

  • اگر میخواهید برای خود مزرعه راه بیندازید و نیاز به قفس بلدرچین یا قفس مرغ و یا قفس کبک  و قفس قرقاول دارید میتوانید آن ها را از آشیونه با بهترین قیمت تهیه کنید .

۱٫شاه بوف

  • شاه‌بوف یکی از بزرگترین زیر دسته های بوف سانان و بومی کشور ایران است
  • طول بدن بوف جغد تا ۷۰ سانتی متر هم می رسد
  • ولی عظمت و بزرگی  این پرنده زمانی است که بال هایش را باز می کند
  • و گوش های شاه بوف کاملا از پر پوشیده شده است
  • و چشم هایش خیلی درشت و به رنگ نارنجی است 
  •  پرهای این پرنده  زرد متمایل به قهوه ای است 
  • خال های پر رنگ قهوه ای به صورت پراکنده بر روی پشت آن نقش بسته است.
  • شاه بوف‌‌ها بزرگترین نقش را در حلقه زنجیره غذایی اکوسیستم ها دارند
  • و اگر آنها را از این زنجیره حذف کنند، انفجار جمعیت جوندگان را در پی خواهد داشت.

۲٫جغد جنگلی

جغد جنگلی یکی دیگر از گونه های جغد و از راسته بوف سانان است که بومی جنگل های اوراسیا ست ولی بیشتر در جنگل های ایران زندگی می کند و جالب است بدانید که این جغدها، لانه های خود را در سوراخ های عمیق درختان می سازند و اصلا اهل مهاجرت نیستند و وقتی که هوا رو به تاریکی رفت از لانه خود بیرون می آید. آنقدر بی صدا پرواز می کند که شکارش متوجه فرود او بر سرش نمی شود چون از قدرت بینایی و شنوایی فوق العاده ای برخوردار است  و هر موجود کوچک تز از خود را می خورد و حتی جغدهای کوچک را هم شکار می کند و بال و پر جغدهای جنگلی بیشتر خاکستری و قهوه ای رنگ است و رگه های تیره تری از خاکستری و قهوه ای لابه به لای پرهایش دیده می شود.

۳٫جغد شاخدار :

جغد شاخدار  یکی دیگر از گونه های جغد است که به جغد شاخدار هم معروف است ، این نوع از جغدها بیشتر در آسیا، اروپا و آمریکای شمالی پراکنده شده اندو  آنها در هر جایی که بخواهند لانه می سازند و جنگل های انبوه، خرابه های متروک و حتی زمین های بایر می تواند یکی از گزینه های آنها برای ساختن لانه و تخمگذاری باشد. جغدهای شاخدار از خزندگان، جوندگان، پرندگان و حشرات تغذیه می کنند. اندازه آنها به ۳۵ الی ۳۶ سانتی متر می رسد و با گوش های دازی که دارند به راحتی قابل شناسایی هستند. رنگ بال و پر آنها قهوه ای است و خال های تیره تره تری از رنگ پرهایشان تمام سطح بدن شان را پوشانده است و جالب است بدانید که آنها مهاجرت نمی کنند فقط دسته های کوچکی تشکیل می دهند و همدیگر را گرم کنند تا زمستان به سر آید.

۴٫جغد طلایی :

جغد طلایی یکی از گونه ‌های جغد است که بیشتر در نواحی بیابانی زندگی می کند و لانه اش را در لابه لای صخره های سخت و شکاف های عمیق سنگ می سازد و این نوع روزها می خوابد و شب ها به شکار می رود و چشم های فوق العاده ای دارد و می تواند حرکات شکارش را در چندمتری و فاصله نسبتا زیاد زیر نظر یگیرد تا در بهترین موقعیت او را شکار کند ، این نوع از جغد  غذایش را از موش های صحرایی و حشراتی چون ملخ تامین می کند. جثه جغد طلایی نه بزرگ است و نه کوچک، تقریبا اندازه متوسطی دارد. رنگ پرهایش نخودی و متمایل به قهوه ایی است ولی پرهای گردنش کاملا طلایی رنگ است و چند نوار خطی نخودی رنگ بر روی پرهای دمش ظاهر آن را متفاوت تر از سایر جغدها کرده است.

۵٫بوف کوچک:

بوف کوچک یکی از گونه های جغد و خواستگاه این پرنده در نواحی گرم آفریقای شمالی، اروپا، آسیای شرقی است ولی در بریتانیا و جزایر جنوبی نیوزلند هم گونه های از این پرنده یافت می شود که البته دلیل بر بومی بودن آن در این نواحی نمی شود چرا که در سال ۱۸۴۲ و اوایل سال ۲۰۰۰ توسط بازرگانان و تجار خارجی به این کشورها آورده شد. علت نامگذاری آن به بوف کوچک به خاطر این است که نسبت به سایر خانواده جغدها اندازه خیلی کوچکی دارد و طول آن به ۲۰ سانتی متر می رسد. ظاهری نسبتا خشن دارد. سرش تخت و بدنش تو پر و چاق است و چشم هایی به رنگ زرد دارد. این پرنده از حشرات و جنبندگان خیلی کوچک و حتی از پرنده های ریز جثه و جوجه های سایر پرندگان تغذیه می کند. رنگ بال و پر بوف کوچک به رنگ شنی و یا قهوه ای است و خال های سفید و کوچکی در تمام بال و پرش به چشم می خورد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.