بلدرچین

پرورش بلدرچین

برای پرورش ، باید آگاهی خود را نسبت به این پرنده ، بالا ببرید.از نظر جانور شناسی ، بلدرچین به خانواده مرغ ها تعلق دارد. این پرنده جثه ای کوچک دارد و از حشرات ، دانه و سایر موجودات ریز تغذیه تغذیه می‌کند. از طرفی قادر به پرواز های کوتاه و سریع است. بلدرچین یکی از لذیذ ترین گوشت ها را بین پرندگان دارد . از این رو بسیاری از مردم به جای گوشت مرغ از گوشت بلدرچین استفاده می‌کنند. این پرنده از جمله پرنده هایی با خوی وحشی می باشد. قدرت تولید مثل بالایی دارد و در عرض 45 روز بالغ می‌شود و شروع به تخم‌گذاری می‌کند. این در حالی است که مرغ برای تخم‌گذاری به 6 ماه زمان نیاز دارد.

گونه های مختلف بلدرچین

در حالت کلی دو گونه ژاپنی و اروپایی مورد توجه هستند. این دو گونه ارتباتط تنگاتنگ و نزدیکی با یکدیگر دارند. شباهت های بی شماری هم بین این دو گونه وجود دارد ؛ اما به بررسی تفاوت های این دو می پردازیم.

بلدرچین ژاپنی

بیشتر در جزایر ژاپن پراکنده هستند.طول بدن  این گونه 15 سانتیمتر است. گونه‌های ژاپنی قادر به پرواز در مسافت‌های طولانی هستند. برای نگهداری آنها نیاز به قفس یا فضایی سربسته می‌باشد.

بلدرچین اروپایی

بلدرچین های اروپائی از گسترش وسیعی در اروپا، سیبری، ایران، ترکیه، چین و مصر برخوردار هستند. طول بدن  این گونه ۱۸ سانتیمتر است.

غذای بلدرچین چیست؟

 

غذای آماده ی بلدرچین

غذای آماده شامل دانه های آماده ای است که در بازار موجود می باشد. این غذای آماده ترکیب دانه هایی مثل سویا، ذرت، سنگ آهک، گندم، نمک، دی کلسیم فسفات، مکمل معدنی. مکمل ویتامینه، باسیتراسین، پودر چربی، متیونین، کوکسیت یواستات است.

غذای اصلی

این غذاها ها با توجه  به  تخم گذار یا گوشتی بودن و سن رشد بل متفاوت می‌باشد. دانه هایی مانند دانه گندم، سبوس گندم،  دانه ذرت، کنجاله سویا، گلوتن ذرت، نمک، کنجاله کلزا .  همچنین پودر یونجه، پودر ماهی، پودر گوشت، پودر صدف را بایستی داد.

 

چه زمانی پرورش را آغاز کنیم؟

از آنجایی که بلدرچین ها در فصل بهار و تابستان تخم گذاری می کنند. بهترین زمان برای خرید بلدرچین های بالغ فصل بهار است. اگر قصد خرید جوجه دارید ؛ بهترین زمان برای خرید ، اسفند ماه است. به این دلیل که تا بهار بالغ شوند و شروع به تخم گذاری کنند. از طرفی می‌توان با خرید تخم نطفه دار و خرید دستگاه جوجه کشی یا اجاره آن ، جوجه کشی کرد. دوره جوجه کشی 17 روز است. از این رو ماه اسفند ماه ، از ماه های مهم در پرورش این پرنده است.

 

بلدرچین

شیوههای پرورش بلدرچین

افراد در این شغل به دو صورت می‌توانند فعالیت کنند

 

1-پرواربندی بلدرچین

2-تولید تخم و تخم نطفه‌دار

 

مزایای پرورش بلدرچین :

 

1-مراقبت بسیار آسان

 2-کسب و کار خود پایدار

 3-هزینه نگهداری کم

 4-بلدرچین ها به غذای کمتری احتیاج دارند

 5-پرنده های مقاوم در برابر بیماری هستند

 6-محصولات سالم و مغذی هستند

 7-بالا رفتن تقاضا

 8-سرگرم کننده

 

کجا و چطور محصولات پرورشی خود را بفروشیم؟

برای فروش تخم و یا گوشت بلدرچین می‌توانید از بستر اینترنت استفاده کنید. نرم افزار هایی چون دیوار و شیپور برای این امر مناسب هستند. البته قبل از شروع پرورش نیم نگاهی هم به نیاز بازار منطقه خود داشته باشید. از طرفی بازار های محلی و فروشگاه هاه هم ، هدف مناسبی برای فروش محصولات شما هستند.

 

نتیجه گیری و کلام آخر

با هر مقدار سرمایه ای می توانید شروع به پرورش کنید. برای شروع کار باید آگاهی و شناخت خود را نسبت به این پرنده بالا ببرید. یاد گرفتن مهارت هایی مثل مراقبت و نگهداری و در آخر فروش محصول از نکات قابل توجه پرورش است.

با ما همراه باشید

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس جوجه به فروشگاه آشیونه سر بزنید.

همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید ازطریق صفحه اینستاگرام  به ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با پشتیبانی 24/7 در خدمتتان هستیم.
چطور میتونیم کمکتون کنیم؟
سلام وقتتون بخیر! برای ارتباط با پرسنل پشتیبانی هر بخشی که میخواهید، آن را انتخاب کنید.