شرایط استاندارد برای نگهداری بلدرچین ها

شرایط استاندارد برای نگهداری
بلدرچین ها چیست؟

برای سودآوری بیشتر در طرح پرورش بلدرچین، تنظیم شرایط استاندارد برای نگهداری بلدرچین ها بسیار ضرورت دارد. بلدرچین ها باید در یک شرایطی نگهداری شوند تا در حالت طبیعی به سن تخمگذاری برسند. به طور کلی بلدرچین ها در یک مکان نگهداری می شوند و پس از این که به سن رشد رسیدند، در سن ۲ تا ۳ هفتگی به سالن رشد منتقل می‌شوند. بهتر است بلدرچین ها دور از محیط استرس زا باشند ،چرا که این کار باعث افزایش طول عمر آنها شده و تخم گذاری را بهتر می کند. هر سیستمی که برای بهبود شرایط نگهداری بلدرچین ها به کار می رود شامل دستگاه ها، تجهیزات و موارد بهداشتی به سیستم نگهداری مرغ تخمگذار شباهت دارد و باید برای بلدرچین ها تنظیم شود.

شرایط استاندارد برای نگهداری بلدرچین ها

 

شرایط استاندارد برای نگهداری بلدرچین ها

تنظیم درجه حرارت

 یکی ازعواملی که می تواند تاثیر زیادی بر پرورش بلدرچین داشته باشد، تنظیم درجه حرارت
است. درجه حرارت بالا چیزی حدود ۳۵ تا ۳۶ درجه سانتیگراد، معادل ۹۵ تا ۹۷ درجه فارنهایت، برای پرورش بلدرچین بسیار مناسب است. این درجه حرارت در طول ۳ هفته به حدود ۲۰ درجه سانتیگراد یا ۶۸ درجه فارنهایت کاهش پیدا می کند. اگر تصمیم دارید در حوزه پرورش ‌بلدرچین وارد شوید دقت کنید که اگر تمام مراحل را از ابتدا به خوبی شروع کنیم و تنظیمات را مورد توجه قرار دهید، قطعاً به بهترین نتیجه میرسید. اگر می‌خواهید کسب و کار سودآوری از پرورش بلدرچین داشته باشید به جای اینکه ظروف پلاستیکی غیر بهداشتی و ارزان قیمت را برای دانخوری و آبخوری تهیه کنید، از همان ابتدا سیستم های جدید نصب کنید و اصول کار را رعایت نمایید.

 به طور استاندارد در هر متر مربع، ۱۵۰ بلدرچین پرورش داده می شوند؛ در هفته دوم تعداد بلدرچین به ۱۰۰ پرنده کاهش پیدا می کند.

 

نکات مهم درباره مکان نگهداری بلدرچین ها

  • شدت نور محیط بلدرچین ها در آن نگهداری می شود اهمیت دارد. این مقدار باید در شروع کار پرورش آنها از ۶۰ تا ۷۹ لوکس تنظیم شود و در هفته سوم به ۱۰ لوکس کاهش پیدا کند. اگر میزان روشنایی محیط نگهداری بلدرچین تنظیم شود، بازدهی خوبی خواهد داشت. به طور مثال پرندگان عادت می کنند که در ۲۳ ساعت روز، روشنایی داشته باشند. برای اینکه بلدرچین ها به تاریکی عادت کنند، در طول روز، یک ساعت آنها را در تاریکی نگه دارید که اگر مشکل قطعی برق اتفاق افتاد، دچار استرس نشوند.
  • برای نگهداری بلدرچین ها بسترسازی با پوشال یا کاه خرد شده مناسب تر است. این بستر باید خشک باشد. رطوبت بیش از حد، بیماریهایی را نظیر آسپرژیلوز برای پای پرندگان ایجاد می ‌کند که اثرات جبران ناپذیری دارد و حتی منجر به مرگ بلدرچین ها میشود.
  • برای اینکه حداکثر میزان تخم گذاری بلدرچین به دست می آید، ۱۴ تا ۱۶ ساعت روشنایی مورد نیاز است.
  • به طور استاندارد برای یک بلدرچینبالغ مساحت ۲۰ اینچ مربع نیاز است.
  • میزان تخمگذاری بلدرچین ها درتراکم بیشتر، افزایش پیدا می کند.

 

با ما همراه باشید

 

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.