قفس دست دوم بخرم یا نه؟

بسیاری از پرورش دهندگان طیور ، در ابتدای پرورش سوالاتی را از خود میپرسند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. سوال اول آن ها این است که برای پرورش ، قفس بخریم یا نه؟ قفس خوب است؟ چه مزایایی دارد؟ اگر خرید قفس خوب است ، قفس دست دوم بخریم؟ قفس نو بخریم؟ از کجا بخریم ؟ کدام بهتر است؟

پاسخ همه‌ی این سوالات در دو سوال زیر خلاصه می‌شود .

سوال اول :

پرورش را در قفس شروع کنم یا در بستر ؟ کدام بهتر است ؟ کدام بازدهی بیشتری دارد ؟

برای دریافت پاسخ سوال اول ، روی پرورش در قفس   کلیک کنید .

پرورش دهندگان معمولا بعد از دریافت پاسخ سوال اول خود به سراغ سوال دوم  می‌روند .

سوال دوم :

قفس دست دوم بخرم یا نه ؟

پرورش طیور صنعتی پر ریسک است . بعضی پرورش دهندگان پرورش مرغ ، بلدرچین ، جوجه و کبک را نوعی قمار می‌دانند . به گفته آن‌ها ، پرورش طیور یا وضع اقتصادی پرورش دهنده را سکه کرده یا آن‌ها را به شدت زمین می‌زند.

در نتیجه باید در امر پرورش دقت کافی به خرج داد . تا دچار ضرر و زیان نشویم . یکی از عواملی که موجب ضرر بسیار و تلفات می‌شود ؛ بیماری است . خرید قفس دست دوم با بیماری و مشکلات پرنده ارتباط مستقیم دارد . شاید بپرسید چرا ؟  پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

قفس دست دوم سریعا دچار زنگ زدگی و خوردگی می‌شود .

قفس دست دوم

از آن‌جایی که این قفس ها مدتی مورد استفاده قرار گرفته و بعد از مدتی بلا استفاده رها شده اند . به مرور زمان و در اثر عدم مراقبت کاربر ، دچار زنگ زدگی و خوردگی می‌شوند . زنگ زدگی به وجود آمده باعث ایجاد بیماری در پرنده می‌شود. 

قفس دست دوم استحکامش را از دست داده و سریع می‌شکند.

قفس دست دوم

این قفس ها  در طول زمان ، در اثر زنگ زدگی ، جا به جایی و استفاده و نگه داری نادرست به مرور استحکامشان را از دست داده اند. شکسته شدن قسمت های مختلف قفس از مشکلات عمده قفس دست دوم است. این شکستگی ها موجب ایجاد جراحت و زخم در بدن پرنده می‌شود. در نتیجه این جراحت‌ها پرنده دچار عفونت و بیماری شده که خود و سایر پرندگان را در معرض خطر تلف شدن قرار می‌دهد.

قفس دست دوم فرم و ساختار خود را از دست داده است.

قفس دست دوم

این قفس‌ها معمولا به دلیل اینکه فرم و ساختار خود را از دست داده اند ؛ قابل نظافت نیستند . به نحوی که نمی‌توان قفس ها را از میکروب و ویروس پاکسازی کرد . این امر موجب بیمار شدن پرنده میشود . پس خرید قفس دست دوم نه تنها سود ده نبوده ، بلکه زیان بار است.

قفس دست دوم عامل شیوع بیماری است.

قفس دست دوم عالم شیوع بیماری

با توجه به نکاتی که گفته شد ؛ قفس دست دوم به شدت عامل شیوع و انتقال بیماری به پرندگان است . این انتقال  بیماری ، هزینه‌های خرید  انواع دارو را افزایش داده و از طرفی باعث تلفات بسیار زیاد است . 

سیستم آبخوری دچار شکستگی ، فرسودگی و نشتی است .

قفس دست دوم با سیستم آبخوری شکسته و فرسوده

در این قفس‌ها اغلب به علت فرسودگی و زنگ زدگی ، سیستم آبخوری با مشکلاتی مواجه است . وجود برخی شکاف ها و پارگی‌ها باعث هدر رفت آب و نرسیدن متوازن آب به پرندگان و تلفات می‌شود .

قفس دست دوم هزینه بردار است

قفس دست دوم هزینه بردار است

در نتیجه مطالبی که بیان شد ، قفس دست دوم بسیار هزینه بردار است . این قفس‌ها شاید در وهله اول و در هنگام خرید هزینه بسیار کمی برای پرورش دهنده در پی داشته باشد . اما در ادامه باعث تلفات بسیار  و ضرر و زیان می‌شود .

 

با خرید قفس استاندارد می توانیم از بسیاری از این خسارت ها پیشگیری کنیم.

قفس استاندارد با کیفیت عالی و قیمت مناسب آشیونه

قفس استاندارد جایگزین قفس دست دوم

گروه تولیدی صنعتی آشیونه از برند های مطرح در زمینه تولید قفس می‌باشد. از سال ۱۳۹۶ پا به این عرصه نهاد . تولید قفس‌هایی با قیمت مناسب و کیفیت عالی ، موجب شد سهم قابل توجهی از بازار قفس پرورش ایران و حتی کشور های همسایه را به خود اختصاص دهد.

برای مشاهده محصولات آشیونه کلیک کنید.

از صفحه اینستاگرام آشیونه بازدید کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با پشتیبانی 24/7 در خدمتتان هستیم.
چطور میتونیم کمکتون کنیم؟
سلام وقتتون بخیر! برای ارتباط با پرسنل پشتیبانی هر بخشی که میخواهید، آن را انتخاب کنید.