ashyouneh

بسیاری از پرورش دهندگان طیور ، در ابتدای پرورش سوالاتی را از خود میپرسند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. سوال اول آن ها این است که برای پرورش ، قفس بخریم یا نه؟ قفس خوب است؟ چه مزایایی دارد؟ اگر خرید قفس خوب است ، قفس دست دوم بخریم؟ قفس نو بخریم؟ از کجا بخریم ؟ کدام بهتر است؟

پاسخ همه‌ی این سوالات در دو سوال زیر خلاصه می‌شود .

سوال اول :

پرورش را در قفس شروع کنم یا در بستر ؟ کدام بهتر است ؟ کدام بازدهی بیشتری دارد ؟

برای دریافت پاسخ سوال اول ، روی پرورش در قفس   کلیک کنید .

پرورش دهندگان معمولا بعد از دریافت پاسخ سوال اول خود به سراغ سوال دوم  می‌روند .

سوال دوم :

قفس دست دوم بخرم یا نه ؟

پرورش طیور صنعتی پر ریسک است . بعضی پرورش دهندگان پرورش مرغ ، بلدرچین ، جوجه و کبک را نوعی قمار می‌دانند . به گفته آن‌ها ، پرورش طیور یا وضع اقتصادی پرورش دهنده را سکه کرده یا آن‌ها را به شدت زمین می‌زند.

در نتیجه باید در امر پرورش دقت کافی به خرج داد . تا دچار ضرر و زیان نشویم . یکی از عواملی که موجب ضرر بسیار و تلفات می‌شود ؛ بیماری است . خرید قفس دست دوم با بیماری و مشکلات پرنده ارتباط مستقیم دارد . شاید بپرسید چرا ؟  پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

قفس دست دوم سریعا دچار زنگ زدگی و خوردگی می‌شود .

قفس دست دوم

از آن‌جایی که این قفس ها مدتی مورد استفاده قرار گرفته و بعد از مدتی بلا استفاده رها شده اند . به مرور زمان و در اثر عدم مراقبت کاربر ، دچار زنگ زدگی و خوردگی می‌شوند . زنگ زدگی به وجود آمده باعث ایجاد بیماری در پرنده می‌شود. 

قفس دست دوم استحکامش را از دست داده و سریع می‌شکند.

قفس دست دوم

این قفس ها  در طول زمان ، در اثر زنگ زدگی ، جا به جایی و استفاده و نگه داری نادرست به مرور استحکامشان را از دست داده اند. شکسته شدن قسمت های مختلف قفس از مشکلات عمده قفس دست دوم است. این شکستگی ها موجب ایجاد جراحت و زخم در بدن پرنده می‌شود. در نتیجه این جراحت‌ها پرنده دچار عفونت و بیماری شده که خود و سایر پرندگان را در معرض خطر تلف شدن قرار می‌دهد.

قفس دست دوم فرم و ساختار خود را از دست داده است.

قفس دست دوم

این قفس‌ها معمولا به دلیل اینکه فرم و ساختار خود را از دست داده اند ؛ قابل نظافت نیستند . به نحوی که نمی‌توان قفس ها را از میکروب و ویروس پاکسازی کرد . این امر موجب بیمار شدن پرنده میشود . پس خرید قفس دست دوم نه تنها سود ده نبوده ، بلکه زیان بار است.

قفس دست دوم عامل شیوع بیماری است.

قفس دست دوم عالم شیوع بیماری

با توجه به نکاتی که گفته شد ؛ قفس دست دوم به شدت عامل شیوع و انتقال بیماری به پرندگان است . این انتقال  بیماری ، هزینه‌های خرید  انواع دارو را افزایش داده و از طرفی باعث تلفات بسیار زیاد است . 

سیستم آبخوری دچار شکستگی ، فرسودگی و نشتی است .

قفس دست دوم با سیستم آبخوری شکسته و فرسوده

در این قفس‌ها اغلب به علت فرسودگی و زنگ زدگی ، سیستم آبخوری با مشکلاتی مواجه است . وجود برخی شکاف ها و پارگی‌ها باعث هدر رفت آب و نرسیدن متوازن آب به پرندگان و تلفات می‌شود .

قفس دست دوم هزینه بردار است

قفس دست دوم هزینه بردار است

در نتیجه مطالبی که بیان شد ، قفس دست دوم بسیار هزینه بردار است . این قفس‌ها شاید در وهله اول و در هنگام خرید هزینه بسیار کمی برای پرورش دهنده در پی داشته باشد . اما در ادامه باعث تلفات بسیار  و ضرر و زیان می‌شود .

 

با خرید قفس استاندارد می توانیم از بسیاری از این خسارت ها پیشگیری کنیم.

قفس استاندارد با کیفیت عالی و قیمت مناسب آشیونه

قفس استاندارد جایگزین قفس دست دوم

گروه تولیدی صنعتی آشیونه از برند های مطرح در زمینه تولید قفس می‌باشد. از سال ۱۳۹۶ پا به این عرصه نهاد . تولید قفس‌هایی با قیمت مناسب و کیفیت عالی ، موجب شد سهم قابل توجهی از بازار قفس پرورش ایران و حتی کشور های همسایه را به خود اختصاص دهد.

برای مشاهده محصولات آشیونه کلیک کنید.

از صفحه اینستاگرام آشیونه بازدید کنید.

با پشتیبانی 24/7 در خدمتتان هستیم.
چطور میتونیم کمکتون کنیم؟
سلام وقتتون بخیر! برای ارتباط با پرسنل پشتیبانی هر بخشی که میخواهید، آن را انتخاب کنید.