ashyouneh

برای شروع هر کاری نیازمند ابزار و اطلاعات لازم در مورد آن کار هستیم. قفس بلدرچین یکی از وسایل مورد نیاز برای پرورش بلدرچین است. برای کسب موفقت بیشتر ،ابتدا باید قیمت قفس بلدرچین و عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن را بدانید؛ تا یک قفس بلدرچین با کیفیت را از قفس بی‌کیفیت تشخیص دهید و دلایل اختلاف قیمت در بازار ها را پیدا کنید.

 

عوامل موثر بر قیمت قفس

جنس قفس

انواع قفس بلدرچین باید با کیفیت عالی و به صورت استاندارد ساخته شود .توری های قفس بلدرچین از کف، سقف و دیواره ها باید از جنس مفتول گالوانیزه گرم ساخته شود تا با شستشو های پی در پی برای نظافت دچار زنگ زدگی نشود .مفتول های آبکاری شده باید توسط دستگاه سایز بندی شود و برای بالا بردن استحکام و ایجاد خاصیت ارتجاعی کشیده و تابانده شود.

 

توری کف قفس

توری کفه باید با مفتول یک و نیم الی سه میل بصورت ترکیبی با فاصله ها ی معین و یک دست به‌گونه‌ای که پاهای پرنده در بین توری هاگیر نکند و فضولات به راحتی سقوط کند ساخته شود.کفه باید طوری ساخته شود تا دچار ترک و شکستگی در تخم ها نشود. شیب کف ها نباید به قدری زیاد باشد که همه بلدرچین ها در یک نقطه جمع شوند. این کار باعث خستگی و خفگی بلدرچین ها می‌شود. طراحی ضعیف در کفه ی قفس باعث می شود که جفت گیری های پرندگان ضعیف صورت بپذیرد .این کاهش و یا بی نطفه بودن باعث می‌شود تا میزان هیچ تخم ها در دستگاه جوجه کشی بالا برود.

توری جلوی قفس

 

 

توری های جلو باید نور و هوا را به راحتی از خود عبور دهد . همچنین برای ورود و خروج پرنده ها ممانعت خاصی وجود نداشته باشد. طراحی شبکه های جلوی باید به گونه ای باشد تا مانع از خروج پرندگان ریز شود . یکنواختی فاصله ها ی توری باید در تمام نقاط اجرا شود. چرا که در قفس های بی کیفیت خروج زیاد پرنده ها از لایه توری و شبکه ها باعث خسارات جبران ناپذیر می شود.

 

 

قفس بلدرچین

 

 

توری های سقف

 

 

مهمترین بخش در رعایت فاصله طبقات و عبور جریان هوا بین کف قفس و سطح کود موجود در سینی است .فاصله استاندارد حداقل باید ۴۰ سانتی متر باشد .رعایت فاصله باعث می شود تا نور کافی به انتهای قفس هم برسد.

 

 

توری عمود در کناره ها

 

 

این توری ها به عنوان ستون قفس استفاده می‌شود تا جایی که مانع از شکم کردن قفس بشود. اگر توری ضعیف باشد به مرور با حرکت‌های پرندگان حالت خود را از دست می‌دهد و توری ها دچار گودی و صدمه می شود. قفس ها حداقل باید هر ۵۰ سانتی متر توسط توری های عمود تقسیم شوند.

پایه‌های قفس

استفاده از شاسی قوی و استاندارد باعث ثبات قفس ها و عدم حرکت می شود. حرکت پرندگان باعث پاره شدن اتصالات و شکستن آن ها و شل شدن شاکله ی اصلی قفس می گردد.

دانخوری

دانخوری های استاندارد قابلیت توزیع دان به طور صحیح را در تمام مسیر دارد. عرض و عمق زیاد دانخوری مانع از رسیدن پرنده به تمام دندان‌ها می‌شود و همچنین طراحی غیراستاندارد دانخوری در ارتفاع لبه های بیرونی و عدم وجود زاویه مخالف در لبه بیرونی باعث پاشش دان به بیرون می شود و حاصل این طراحی ضعیف کاهش تولید و اتلاف سرمایه را برای تولید کننده در پی خواهد داشت .

آبخوری

سیستم آبخوری نیپل از مناسب ترین روش ها برای آبدهی پرندگان در درون قفس ها است. رنگ قرمز نیپل ها به پرندگان در تشخیص بهتر برای رسیدن به آب بسیار کمک می کند. در قفس بلدرچین از نیپل های تک جهت و فشاری استفاده می شود. استفاده از نلبکی باعث خشک شدن ماندن کود درون سینی می گردد و درهنگام پرش پرنده ،باعث جلوگیری از برخورد با نیپل ها می شود.

مزیت قفس استاندارد

۱-امکان توزیع بهتر طیور و گله
۲- کاهش چشمگیر کثیفی محیط و رعایت بهینه بهداشت
۳-جمع آوری تمیز تخم ها و جلوگیری از شکسته شدن آنها
۴- کم شدن انتقال بیماری در طیور.

با ما همراه باشید

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید

با پشتیبانی 24/7 در خدمتتان هستیم.
چطور میتونیم کمکتون کنیم؟
سلام وقتتون بخیر! برای ارتباط با پرسنل پشتیبانی هر بخشی که میخواهید، آن را انتخاب کنید.