چرا پرورش در قفس ؟

درآمدت رو بیشتر کن

اگر در امر پرورش در بستر فعالیت میکنید ولی در این امر متاسفانه موفق نبودید . و یا حاشیه سود شما پایین است و یا قصد راه اندازی این کسب و کار را دارید.  پیشنهاد میکنیم مزایای پرورش در قفس را که در ادامه به طور کامل شرح داده شده را مطالعه بفرمایید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

چرا پرورش در قفس :

پرورش امری بسیار سود ده و لذت بخش است . اما به همان اندازه پرریسک و خطرناک میباشد . اگاهی ، تجربه و تجهیزات 3 اصل مهم در بحث پرورش هست . که پرورش دهنده باید با دانش کامل ، تجربه ی بسیار و تجهیزات استاندارد و مناسب اقدام به این فعالیت کند.آشیونه

شرکت آشیونه یکی از تولیدکنندگان تجهیزات پرورش این افتخار را دارد، که در طی چندین سال فعالیت در این حوزه با بکارگیری متخصصان ومهندسان و همراهی پرورش دهندگان و استفاده از تجربه ی این عزیزان یکی از بزرگترین تولید کنندگان قفسهای پرورش در کشور عزیزمان ایران  باشد .
محصول کاملا ایرانی با کیفیت بسیاربالا و صادراتی و راه اندازی سالن های پرورش در اقضی نقاط کشور از جمله مواردی است که مارا به این امر واداشته تا با تولید محصولات دانش بنیان در حوزه طیور اعم از قفس های پرورش طیور ، دستگاه های جوجه کشی فول اتوماتیک و سیستم های اتوماسیون سالن های پرورش و …. پر قدرت از قبل در کنار پرورش دهندگان باشیم .
در هر کاری ابزار و تجهیزات استاندارد همواره باعث کیفیت بخشیدن به خروجی آن کار میدهد . این امر نیز در پرورش طیور بسیار مشهود میباشد . استفاده از قفس و پرورش طبقاتی نه تنها بار سنگین پرورش را از دوش پرورش دهندگان بر میدارد . بلکه باعث بالا رفتن بهروری و سود ده تر کردن این فعالیت میشود .
در ادامه به چند نکته قابل توجه و کلیدی که به عنوان مزایای اصلی استفاده از قفس ها است اشاره مینماییم .

پرورش در فضای کمتر :

 •  

یکی از معایب پرورش در بستر تعداد پرورش در متر مربع می باشد . برای مثال در یک متر مربع میتوان 8 قطعه مرغ تخم گذار در بستر پرورش داد. اما در سیستم پرورش در قفس میتوان در یک متر مربع در 4 طبقه 24 قطعه مرغ را پرورش داد.  که 3 برابر پرورش به صورت بستر میباشد . البته نباید از تهویه هوا و نور دهی مناسب در این مدل قافل بود .

 • پرتی دان کمتر :

 •  

به علت ارتباط مستقیم پرنده با دان در سیستم پرورش در بستر پرتی دان در این مدل بسیار بالا است . ولی پرورش در قفس با توجه به این که دانخوری در جلو قفس میباشد. و فقط پرنده با سر خود میتواند دان را مصرف کند . هم الودگی دان کمتر میباشد . هم پرتی آن بسیار پایین تر از مدل پرورش در بستر می باشد .

 • تمیزی آب :

 •  

یکی از علتهای بیماری طیور ، آب نامناسب و کثیف میباشد . دقیقا مشابه قسمت قبل به علت ارتباط مستقیم پرنده با آب در سیستم پرورش در بستر آب مورد نیاز توسط خود پرنده آلوده و نامناسب می شود که این مورد در مدل پرورش در قفس به صورت کاملا اتوماتیک در اختیار پرنده میباشد . وجود لوله نیپل های آبخوری در سیستم پرورش درقفس همواره با آب تمیز و سالمی را در اختیار پرنده قرار میدهید .

 • کم شدن بیماری :

 •  

تصور کنید گله ای 200 قطعه ای مرغ به صورت بستر در حال پرورش داریم اگر یکی یا تعدادی از این پرنده ها دچار بیماری شوند به علت آزادی در مدل پرورش قادر به سرایت بیماری به صورت خیلی راحت به کل گله میباشد . این موضوع زمانی حائز اهمیت میشود که شما با گله ای بیمار طرف هستید و باید هزینه بسیار بالایی برای درمان ودر بدترین حالت تلفات بسیار بالایی در مدل پرورش خود بپردازید . در مقابل پرورش در قفس اتفاق افتادن این مشکل عملا ازبین میرود زیرا تماس مستقیم مرغ ها باهم در هر سلول فقط به تعداد مرغ های همان سلول ختم میشود و دیگر مرغ ها را تحت تاثیر قرار نمیدهد .

 • کم شدن بوی بد سالن :

 •  

یکی از شایع ترین علتهای به وجود آمدن بوی نامطبوع در سالن های پرورش کود تولید شده از پرندگان میباشد . که زیر پای پرنده انباشته میشود . انباشته شدن این کود هم خود باعث بیماری و هم باعث تولید آمونیاک می گردد. که اگر این گاز از سالن خارج نشود به سرعت باعث خفگی و درنهایت باعث مرگ و میر گله میشود. و از انجایی که جمع آوری این کود و تمیز کردن سالن کار مشکلی هست. این امر به صورت دوره ای هفتگی و ماهانه انجام میشود .اما در سیستم پرورش درقفس در زیر هر لانه یک سینی کودکش تعبیه شده تا کود حاصله داخل آن انباشته شود .در این مورد از یک طرف هم پرنده با کود خود به صورت مستقیم درتماس نیست ، که احتمال بیماری در گله را نیز پایین می آورد و هم جمع اوری این کود بسیار سهل و اسان است که آن هم با تخلیه روزانه سینی ها باعث پایین و کم شدن بوی بد سالن ناشی از کود حاصله میشود .

 • پرورش در قفس تولید تخم مرغ سالم ، تمیز و با کیفیت :

 •  
 • مرغ تخم گذار در سن حدودا 5 الی 6 ماهگی شروع به تخم گذاری میکند. در این سن اگر پرورش به صورت سنتی و در بستر هست باید فضا و مکانی را برای مرغ تهیه کرد تا مرغ تخم های خود را در آن بگذارد. اصولا این فضا ها به صورت باکس هایی که با کاه پر شده اند در اطراف سالن چیده میشوند . سود پرورش مرغ تخم گذار در فروش تخم مرغ های تولیدی هست . هر چه تخم مرغ با کیفیت تر و سالمتر در نتیجه فروش بهتر و راحت تری دارد در مدل بستر امکان کثیف شدن تخم مرغ ها ، شکستن و ترک خوردن و یا نوک زدن خود مرغ به تخم مرغ ها که خود (یکی از رفتارهای نامناسب در مرغ ها میباشد ) مواجه خواهیم بود . در این صورت سود حاصل از پرورش با کاهش چشمگیری روبرو خواهد شد .که خود یکی از عوامل شکست در این کسب و کار میباشد. در مقایسه با این روش ، پرورش در قفس میباشد که با دارا بودم یک شیب ملایم همواره به راحتی تخم مرغ ها به بیرون قفس منتقل شده و کاربر میتواند بدون دخالت و ارتباط مستقیم با پرنده اقدام به جمع آوری آنها بکند . محصول تولیدی در این روش تمیز ، بدون شکستگی و ترک خوردگی است و دارای کیفیت بالاتری نسبت به روش پرورش در بستر را دارد.

جمع بندی پرورش در قفس :

در این مطلب به بررسی روش‌ها و ترفندهایی برای افزایش راندمان در پرورش با استفاده از قفس پرداختیم. این شرایط می‌تواند ایده آل‌ترین ها را در این کسب‌وکار برای شما رقم بزند. این ترفندها می‌توانند شما را از اشتباهات رایج موجود در چنین کسب‌وکارهایی دور نگه داشته و ریسک شما را نیز به درستی کاهش دهد. عدم دقت به همین موضوعات ساده است که باعث شده خیلی از کارآفرینان در کسب‌وکار خود با شکست مواجه شده و در عین نرسیدن به درآمد لازم، سرمایه‌های خود را نیز به خطر بیندازند

با ما همراه باشید

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس جوجه به فروشگاه آشیونه سر بزنید.

همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام  به ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با پشتیبانی 24/7 در خدمتتان هستیم.
چطور میتونیم کمکتون کنیم؟
سلام وقتتون بخیر! برای ارتباط با پرسنل پشتیبانی هر بخشی که میخواهید، آن را انتخاب کنید.