سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز در این قسمت میخواهیم در مورد انواع نژاد بلدرچین صحبت بکنیم پس با ما همراه باشید .

انواع نژاد بلدرچین

برای پرورش انواع مرغ و خانواده آن میتوانید با شماره تماس های کارشناسان ما تماس بگیرید ( قفس مرغ ، قفس بلدرچین ، قفس قرقاول )

۱٫بلدرچین معمولی:

 • این نژاد از بلدرچین ها دارای پرهای قهوه ای تیره، قهوه ای روشن و پر های سفید در بدن خود می باشد.
 • دارای یک نوار سفید رنگ در بالای چشم خود می باشد
 • که او را از سایر نژاد ها متمایز می سازد.
 • این نژاد از بلدرچین ها در همه کشور ها بخصوص ایران زیاد پرورش می یابد
 • در عرض شش هفته به سن بلوغ رسیده
 • آماده تولید مثل می شوند. دوره جوجه کشی آنها نیز ۱۷روز می باشد.

۲٫بلدرچین ژاپنی:

 • این نژاد از بلدرچین ها بیشتر در کشور های چین، کره، ژاپن، شمال مغولستان و جنوب سیبری یافت می شود.
 • به همین دلیل به این نژاد بلدرچین شرقی نیز می گویند.
 • بلدرچین ژاپنی شباهت بسیار زیادی به بلدرچین معمولی دارد.
 • و تنها تفاوت آن با بلدرچین معمولی مربوط به پر های گردن پرنده می شود.
 • پرهای گردن بلدرچین معمولی سفید بوده ولی در بلدرچین ژاپنی این پرها به رنگ قهوه ای تیره می باشد.

۳٫بلدرچین پوشالی:

این نوع از نژاد بومی کشور استرالیا می باشد و در سراسر کشور استرالیا و تاسمانی یافت می شود. دارای پر های قهوه ای سوخته همراه با خط هایی از پر های سفید در بدن خود می باشد و هم چنین در سینه این پرنده پره های سیاهی نیز وجود دارد ،  طول این پرنده ۳۳ سانتی متر است و وزن آن بین ۱۰۰ الی ۱۲۰ گرم می باشد.

۴٫بلدرچین بارانی:

این نوع از نژاد بلدرچین در کشورهای هند، پاکستان، نپال، سری لانکا، بنگلادش، میانمار، تایلند و ویتنام به خوبی یافت می شود. آنها بیشتر در مناطق جنگلی و مرطوب یا در میان بوته زار ها زندگی می کنند و به دلیل عدم وجود شاهپر در آنها قادر به پرواز های طولانی نمی باشند و بیشتر مواقع راه می روند. جنس نر آنها دارای پر هایی سیاه در سینه خود می باشد و در بقیه موارد شبیه به بلدرچین معمولی می باشد، هم چنین جنس ماده بلدرچین بارانی بسیار شبیه به ماده بلدرچین معمولی می باشد که تشخیص آنها از هم مقداری مشکل است.

۵٫بلدرچین قهوه ای:

ین پرنده بومی کشور های استرالیا و تاسمانی می باشد. این نژاد از بلدرچین ها دارای پر های قهوه ای مات با ترکیبی از پر های کرمی و مشکی در بدن خود می باشد. و بر خلاف سایر بلدرچین ها دارای الگویی یکسان در سراسر بدن خود می باشد.

۶٫بلدرچین آبی آسیایی:

این نوع بلدرچین به شاه بلدرچین، دکمه ای معروف است ، این گونه بومی جنوب شرقی قاره آسیا و اقیانوسیه می باشد که خود شامل ۱۰ زیر گونه است. در بدن این پرنده انواع رنگ ها وجود دارد که برخی از آنها شامل: رنگ آبی، نقره ای، خرمایی مایل به قرمز، قهوه ای تیره و مشکی می باشد.

۷٫بلدرچین بوته ای جنگلی :

این پرنده بومی کشور های هند، نپال، بنگلادش، پاکستان و سری لانکا می باشد. در تصویر زیر یک جفت بلدرچین بوته ای جنگلی قرار داده شده است، همانطور که ملاحضه می فرمایید جنس نر دارای نوار هایی سفید قسمت سینه خود می باشد. طول این پرنده بین ۱۶ الی ۱۸ سانتی متر و وزن آن بین ۵۷ الی ۸۱ گرم است.

۸٫بلدرچین بوته ای صخره ای:

این پرنده بومی کشور هندوستان می باشد. و بسیار شبیه به بلدرچین بوته ای جنگلی می باشد، با این تفاوت که پرهای بدن این بلدرچین روشن تر از بلدرچین بوته ای حنگلی می باشد. طول این پرنده ۱۷ الی ۱۸ سانتی متر و وزنش بین ۶۴ الی ۸۵ گرم می باشد.

در ارتباط با انواع نژاد بلدرچین مطالب زیر هم مفید است .

 • اگر میخواهید برای خود مزرعه راه بیندازید و نیاز به قفس بلدرچین یا قفس مرغ دارید میتوانید آن ها را از آشیونه با بهترین قیمت تهیه کنید .

برای عضوت در اینستاگرام کلیک کنید 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *