میخچه پا در پرندگان به چه معناست؟

میخچه پا در پرندگان

میخچه پا که نام دیگر آن پودودرماتیت می باشد. تورم و برآمدگی به وجود آمده در پای پرندگان است. میخچه پا در پرندگان درجه های مختلفی دارد که شدت التهاب می ‌تواند آنها را مشخص کند. میخچه می ‌تواند عفونت پیدا کند و این عفونت باعث پیشرفت میخچه می شود. معمولاً پرندگان در قفس و آنهایی که شرایط زندگی مناسب ندارند مبتلا به میخچه پا می شوند.

میخچه پا

 میخچه نیز مانند دیگر بیماری ها ممکن است که عفونت کنند. باکتری هایی که در عفونی شدن میخچه نقش دارند شامل پاستورلوز، ای کولای، کندیدیا، کلستریدیوم، پروتئوس، اکتینمایسز می باشد.

یکی از متداول ترین دلیل هایی که باعث به وجود آمدن میخچه می ‌شود این است که فشار بیش از حدی به پا وارد شده است و به همین دلیل پوستی کف پا از بین رفته است. در صورتی که کف پا پوست دفاعی نداشته باشد باکتری هایی که در محیط اطراف پرندگان وجود دارد می‌ تواند به راحتی به پا ها نفوذ کنند و باعث ایجاد تورم و التهاب شود. شما می توانید درباره میخچه پای پرندگان در سایت پت پزشک اطلاعات بیشتری را بدست بیاورید.

میخچه پایپرندگان چه علائمی دارد؟

میخچه در مراحل اولیه و پیشرفته علائم مختلفی دارد. زمانی که میخچه در مراحل اولیه خود قرار داشته باشد رنگ پوست کف پا تغییر می کند و میخچه به صورت زخم و یا ساییدگی بر روی پا ایجاد می شود. اما در صورتی که میخچه در مراحل پیشرفته باشد پرنده احساس درد می کند و شما می توانید تغییراتی را در رفتار پرنده مشاهده کنید. اما باز هم این تغییرات بستگی به شدت و درجه التهاب دارد.

میخچه پا در پرندگان

درجه بندی میخچه پای پرندگان به چه صورت است؟

به طور کلی میخچه در پای پرندگان ۵ درجه دارد که در ادامه ما انواع آن را شرح می دهیم.

درجه اول به این صورت است که پوست کف پا ساییده می شود و یا ممکن است قرمز شود.

درجه دوم پوست کف پا از بین میرود و در تماس با زمین عفونی می شود.

 در درجه سوم تورم و التهابی در کف پا دیده می ‌شود که ممکن است دارای چرک باشد. در درجه چهار معمولاً میخچه ‌پای پرندگان پیشرفت کرده است و تورم آن به بافت های عمیق پوست انتقال پیدا کرده است. در این درجه میخچه می ‌تواند بسیار حاد شود و به دیگر اندام ها مانند تاندون، آرتریت و یا استئومیلیت آسیب بزند.

درجه بندی میخچه پا در پرندگان

 در درجه پنج که آخرین درجه میخچه پای پرندگان می باشد ممکن است که پای پرندگان از کار
بیفتد و یا تغییراتی در راه رفتن آنها به وجود بیاید.

با ما همراه باشید

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.