پرورش مرغ تخمگذار در قفس

روش های پرورش مرغ تخمگذار در قفس و نکاتی که باید بدانید…

پرورش مرغ تخمگذار در قفس یکی از ایده های پرطرفدار کارآفرینی محسوب می شود. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. آشنایی با این راهکارها به کارآفرینان حوزه پرورش مرغ تخمگذار کمک می‌کند تا سوالات متداول را پاسخ دهند؛ چالش های ذهنی خود را برطرف کنند و در نهایت برای یک سرمایه گذاری سودآور آماده شوند. برخی از سوالات متداول وجود دارد که می‌توانند مقدمه‌ای بر معرفی بهترین روش های پرورش مرغ های تخم گذار باشند. در این خصوص به موارد زیر دقت کنید:

 آشنایی با روش های پرورش مرغ تخمگذار در کشور ایران

 در کشور ایران، روش های متفاوتی برای پرورش مرغ های تخمگذار وجود دارد. اکثر مرغداری‌ها فضای محدود تر و کوچک تری دارند اما کنترل شرایط در این مکان ها ساده تر است. انواع مرغ تخم گذار در مرحله رشد تا قبل از دوره تخم گذاری در این سالن ها نگهداری می‌شوند. زمانی که دوره تخمگذاری نزدیک می شود، مرغ ها را به قفس منتقل می کنند.

 در روش دیگر در کشور ایران که به صورت تقریباً صنعتی و در مقیاس بزرگ تر انجام می‌گیرد، گله مرغ تخم گذار از روز اول رشد تا پایان دوره تخم گذاری در قفس نگهداری می‌شوند.

پرورش مرغ تخمگذار در قفس

 به عنوان مهمترین نکته در مقایسه دو روش فوق برای پرورش مرغ تخم گذار باید گفت که زمانی که مرغ ها از روز اول تا پایان دوره تخم گذاری درون بستر قفس نگهداری می شوند، بسیار بهتر است و مزایای بیشتری دارد؛ به این دلیل است که سایر روش‌های سنتی معمولاً به تدریج، کنار گذاشته شدند. با توجه به روشی که برای پرورش مرغ های تخمگذار وجود دارد، وسایل و تجهیزات متفاوتی هم باید به کار رود.

 

پرورش مرغ تخمگذار در قفس

 متداول ترین و بهترین روش پرورش مرغ تخمگذار، نگهداری در قفس است. به این روش در اصطلاح، سیستم قفس گفته می‌شود. سیستم قفس در دو مدل اتوماتیک یا قفس پیشرفته در این حوزه وجود دارد. هر کدام از این روش ها در کشورهای مختلف دنیا متفاوت است. کشورهای پیشرفته تر تجهیزات بهتری دارند.

 تجهیزات سیستم قفس خودکار، توجیه اقتصادی و بهداشتی دارد، بنابراین علاوه بر این که برای پرورش مرغ تخمگذار مناسب است، می توان برای جوجه های گوشتی یا مرغ های گوشتی هم مورد استفاده قرار بگیرد. در حال حاضر بیشتر از ۹۰ درصد مرغ های تخمگذار ایران به این روش نگهداری می شوند.

با ما همراه باشید

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.