عامل موثر در کیفیت تخم مرغ

آیا آب پنیر می تواند بر روی کیفیت تخم مرغ های بومی در زمستان تأثیر بگذارد؟

 

عامل موثر در کیفیت تخم مرغ
یکی از مشکلاتی که برای پرورش مرغ های بومی به خصوص در فصل زمستان وجود دارد، این است که همزمان با سرد شدن و کاهش درجه حرارت هوا، پرورش مرغ ها، بخصوص در مناطق روستایی و مرغداری ها با مشکل و محدودیت زیادی مواجه خواهد شد.

 

فصل زمستان

 

مرغداری ها در فصل زمستان ممکن است نتوانند شرایط دمایی را برای گرمایش مناسب، تنظیم کنند و به این ترتیب، تولید تخم ‌مرغ از نظرکیفی و کمی دچار تغییرات خواهد شد؛ این تغییرات در جهت کاهش و تنزل خواهد بود. اگر بتوان یک منبع تغذیه مناسب برای غذای مرغ های بومی انتخاب کرد، ممکن است این احتمال وجود داشته باشد که کیفیت تخم مرغ ها رو به افزایش بگذارد.

عامل موثر در کیفیت تخم مرغ آّب پنیر

منبع طبیعی آب پنیر، یک منبع غذایی غنی از پروبیوتیک ها است. آب پنیر می ‌تواند به مرغ های بومی کمک کند که در برابر شرایط سرما مقاومت بدنی خود را افزایش دهند. همچنین هزینه ‌های نگهداری از آنها به واسطه این منبع غذایی کاهش پیدا می‌کند. با توجه به اهمیت این موضوع یک تحقیق درباره تاثیر آب پنیر در کیفیت و کمیت تخم مرغ های بومی در زمستان انجام شد. در قسمت بعدی با جزئیات این تحقیق بیشتر آشنا می شوید.

تحقیقات درباره تاثیر آب پنیر در کیفیت و کمیت تخم مرغ های بومی

 

 در این تحقیق مطالعه بر روی ۹۰ قطعه مرغ بومی تخم گذار انجام شد. مدت زمان تحقیقات در ۳۰ روز و در سن ۳۸ هفتگی مرغ ها انجام گرفت. مطالعات به صورت تصادفی بوده و در ۹ قفس ۱۰ تایی انجام شد و سه بار این کار تکرار گشت. در تحقیقات، سه بار مرغ های بومی بیمار شدند.

 

 تیمارهای آزمایش بر روی مرغ های بومی:

 

  • گروه اول: این گروه، نقش شاهد در آزمایش را ایفا می‌کند. در کل دوره آزمایش، جیره غذایی این گروه بر اساس ذرت و سویا بود. دمای آزمایش بین ۸ تا ۱۲ درجه تنظیم شد.
  • گروه دوم: این گروه، در کل دوره تمام جیره غذایی را دریافت کرده و در دمای ۱۶ تا ۲۰ درجه
    نگهداری می شدند.
  • گروه سوم: این گروه که نمایانگر گروه اصلی آزمایش است، در کل دوره، جیره پایه محلول آب پنیر با غلظت ۵ درصد را دریافت می کردند. درجه حرارت نگهداری این گروه مطابق با گروه شاهد یعنی ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد بود.

در ادامه، آزمایش پس از گذشت ۱۰ روز از تیمار مربوطه، در هر سه گروه بالا، تخم مرغ ها جمع آوری شدند و از نظر شاخص کیفی در هر گروه بررسی تجزیه و تحلیل شدند.

 

عامل موثر در کیفیت تخم مرغ

 

 چرا آب پنیر عامل موثر در کیفیت تخم مرغ انتخاب شد؟

 

آب پنیر، منبع غنی از پروتئین و پروبیوتیک است و در مناطق روستایی یک محصول فرعی محسوب می شود و از آن استفاده نمی کنند. الویت این تحقیق با منابعی است که حاوی پروبیوتیک بوده و بتواند تاثیر مثبتی در کیفیت و کمیت تخم گذاری مرغ های بومی به ویژه در استرس و سرما باشد.

نتایج حاصل از تحقیق

 

 آزمایش هایی که در سه گروه فوق در دوره های مختلف انجام شد، نتایج نشان داد که میزان تخم گذاری در گروه دوم و سوم به ترتیب ۶۰ و ۵۰ درصد افزایش داشته است. کیفیت تخم مرغ ها در گروه سوم که آب پنیر را دریافت کرده بودند به این صورت بود که شاخص هایی نظیر ضخامت پوسته، میانگین وزنی و کلسترول زرده در مقایسه با سایر تخم ‌مرغ‌ ها افزایش پیدا کرده بود، اما کیفیت تخم مرغ ها به رقمی کمتر از ۰۵/۰ کاهش پیدا کرد!

 

عامل موثر در کیفیت تخم مرغ

 

نتایج

 

حاصل از این تحقیقات با نمونه های مشابه خارجی همسانی داشت. این تغییرات بر اساس خواص پروبیوتیکی آب پنیر توجیه‌پذیر است. باکتری لاکتوباسیلوس در دستگاه گوارش مرغ ها، سیستم ایمنی را تحریک می کند، هضم غذا را ساده تر کرده و به جذب مواد معدنی و ویتامین ها کمک می کند. نتایج نشان داده است که با استفاده از آب پنیر در جیره غذایی مرغ های بومی، تا حد زیادی می توان استرس ناشی از سرما که بر کیفیت تخم‌ مرغ ‌ها تاثیر می گذارد را کاهش داد.

با ما همراه باشید

 

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.