بلدرچین ژاپنی

آشنایی با انواع بلدرچین ژاپنی

در خصوص آشنایی با انواع گونه‌های بلدرچین ژاپنی به تقسیم بندی زیر دقت کنید:

بلدرچین ژاپنی

۱- بلدرچین ژاپنی pharach  

 این گونه از بلدرچین ها پرهای رنگارنگ دارند. این رنگ ها معمولاً به صورت مخلوطی از رنگ سیاه و سایه هایی از رنگ قهوه ای می باشد. در گونه ای نر از این بلدرچین، رنگ صورت و گلو، قهوه‌ای است و قسمت بالای سینه آن به رنگ قهوه ای شبیه به رنگ دارچین دیده می شود.

 برای بلدرچین ماده، رنگ صورت و گلو در قسمت بالای سینه به رنگ قهوه‌ای روشن، در برخی موارد مخلوط با رنگ سیاه است. این در حالی است که قسمت پایینی سینه بلدرچین به رنگ خرمایی می باشد.

 در این نوع از بلدرچین ژاپنی، پرهای پرنده به رنگ سیاه و قهوه ای بوده و حالت سایه دار دارد. در برخی از گونه ها، قسمت بالای سینه بلدرچین نر، خالدار است و قسمت پایین سینه آنها به رنگ قهوه ای می باشد. این در حقیقت توصیفی از تمام گونه های نر یا ماده است.

 نکته مهمی که در خصوص این نوع بلدرچین وجود دارد این است که طبقه بندی گونه ها بر اساس الگوی پر انجام می‌گیرد و به این ترتیب می توان گونه های زیادی را در این دسته پیدا کرد.

۲-بلدرچین ژاپنی British Range

نوعی از بلدرچین با پرهای سیاه

۳-بلدرچین ژاپنی English white

نوعی از بلدرچین با پرهای سفید و قسمت های سیاه

۴- بلدرچین Manchurian Golden

بلدرچین هایی به رنگ طلائی یا رنگ گندمی

۵- بلدرچین Tuxedo 

بلدرچین از نوع بلدرچین دو رنگ

آشنایی با ویژگی ها و خصوصیات بلدرچین ها

 بلدرچین یک پرنده با جثه ای کوچک اما بسیار نیرومند است. این پرنده می‌تواند خود را با شرایط محیطی و در مکان های مختلف، هماهنگ سازد. پرنده بلدرچین سریع رشد می کند و در طول مدت شش هفته به بلوغ میرسد. وزن پرنده بلدرچین نر، ۱۲۰ تا ۱۵۰ گرم است و وزن بلدرچین ماده، ۱۵۰ تا ۱۸۰ گرم می باشد. از سال ۱۹۰۰ ، پرورش بلدرچین ها برای تهیه گوشت حاوی پروتئین و همچنین تخم‌گذاری در کشور ژاپن متداول شده است.

 میزان تخمگذاری بلدرچین بسیار زیاد است. هر بلدرچین ماده می‌تواند ۲۶۰ عدد تخم در  سال اول تخم گذاری خود تولید کند. بلدرچین ماده در سن ۵۰ روزگی به حداکثر میزان تخمگذاری می رسد. بهترین ساعت تخم گذاری بلدرچین ها ساعت ۳ تا ۵ بعد از ظهر است که این آمار ۷۵ درصد ثبت شده است. ۲۵ درصد تخمگذاری هنگام شب انجام می گیرد.

با ما همراه باشید

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.