قفس خوب برای مرغ

ویژگی های قفس خوب برای مرغ چیست؟

 انواع قفس با شرایط مناسب برای نگهداری مرغ چه ویژگی هایی دارند؟ چرا برخی از این قفس ها قیمت گران تری دارند و برخی دیگر ارزان‌تر هستند؟ چگونه میتوان بهترین قفس برای مرغ را انتخاب کرد؟  اگر در حال برنامه ریزی برای خرید بهترین قفس برای مرغ هستید با سوالاتی نظیر سوالات فوق مواجه می باشید. برای اینکه بهتر درک کنید کدام یک از انواع قفس برای مرغ مناسب تر است لازم است با یک دسته بندی مختصر از این لوازم آشنا شوید.

 به طور کلی انواع قفس خوب برای مرغ جهت نگهداری مرغ شامل قفس منبری یا پلکانی و قفس باطری و عمودی می باشد. هر یک از این انواع قفس مزایا و معایبی دارند. نکته بسیار مهم در طراحی انواع قفس مرغ این است که بتواند بوی بد مرغ ها را دفع کند.

ویژگی های قفسه منبری یا پلکانی چیست؟

اولین دسته از انواع قفس مرغ، قفس منبری یا پلکانی است. مهمترین
مزیتی که این قفس ها دارند، قیمت ارزان آنها است. برای نگهداری هر سری از مرغ ها
این قفس بین ۵ هزار تا ۷ هزار تومان قیمت
دارد. البته کیفیت ساخت و قیمت نهایی این محصول موثر است.

مهمترین معایب قفس پلکانی چیست؟

۱- قفس پلکانی پایه های آهنیدارد: یکی از معایبی که انواع قفس منبری مکانی دارند و یک عامل نامطلوب محسوبمی شود، آهنی بودن پایه های قفس است. به دلیل اینکه محیط نگهداری مرغ ها ماهیت اسیدیدارد، به شدت در معرض آلاینده ها قرار می گیرد. پایه های آهنی قفس های منبری، طول عمرکوتاهی دارند و به زودی در معرض زنگ زدگی و پوسیدگی قرار می‌گیرند.

۲- فضای زیادی برای نگهداری نیاز دارند: قفس های منبری به صورت زاویه دار ساخته شده اند- چیزی به شکل عدد ۸ فارسی – بنابراین در مقایسه با قفس های عمودی بسیار جاگیر هستند.
اگر قرار باشد شما در مصرف هزینه ها صرفه جویی کنید و در حداقل فضا از مرغ ها
نگهداری کنید، این مسئله برای شما دردسر ساز است.

 

۳- بوی بد زیاد در سیستم دفعکود: یکی از مهمترین معایبی که قفس منبری  دارد این است که سیستم دفع کود در این قفس ها مستقیماً به داخل کانال هدایت می‌شود. کود ها در آنجا تجمع پیدا کرده و بوی نامطبوعی ایجاد می کند. برای تخلیه کانال ها به نیروی کارگری نیاز است. این عامل موجب افزایش هزینه های شمامی شود.

ویژگی های قفس باطری یا معمولی چیست؟

 تمام نکاتی که در قسمت بالا درباره قفس منبری به عنوان معایب گفته شدند،
برای قفس های باطری، مزیت محسوب می‌شوند. این قفس ها به فضای زیادی
نیاز ندارند، تخلیه کود در قفس ها به صورت مکانیزه و از طریق نوار نقاله و سینی
امکان پذیر است و هزینه‌ های مصرف انرژی در این قفس ها بسیار پایین تر است.

 آیا تمام قفسه های مدل باطری استاندارد هستند؟

متاسفانه در بازار، انواع قفس های باطری برای نگهداری مرغ وجود دارد که الزاماً استاندارد نیستند. اگرچه برخی از قفس ها در این مدل ساخته می‌شوند، اما چهارچوب آنها از فلز به آهن ساخته شده که این خود یک عامل منفی است. اگر قصد خرید قفس مرغ را دارید به هزینه ‌های  جانبی در طولانی مدت فکر کنید. ارزان بودن قیمت قفس ها نباید شما را فریب دهد. محصولاتی را خریداری کنید که در طولانی مدت، بهترین کارایی را برای شما داشته باشند.

با ما همراه باشید

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.