مدیریت در پرورش بلدرچین

نکات مهم در مدیریت در پرورش بلدرچین

 

پرورش بلدرچین یکی از کسب و کارهای پرسود در حوزه پرورش طیور است. با رعایت برخی از راهکارهایی در مدیریت در پرورش بلدرچین و اصول و قوانین، به راحتی می توان این شغل را به سودآوری بالایی رساند. در خصوص مهمترین راهکارهای مدیریتی و پرورش بلدرچین به ۸ نکته زیر توجه کنید:

نکته اول: تخم بلدرچین را باید از طرف کوچکتر آن به سمت پایین در شانه های دستگاه جوجه کشی بگذارید.

مدیریت در پرورش بلدرچین

 نکته دوم: نصب تجهیزات تهویه ای برای تعدیل هوای سالن پرورش بلدرچین الزامی است. فن دستگاه رو به بالا یا پایین باید باشد. این کار در ۲۰ روز اول رشد جوجه ها ضرورت دارد و از تلف شدن آنها جلوگیری می‌کند. در فصل زمستان، جریان هوا باید به سمت پایین باشد و در فصل تابستان، جریان هوا به سمت بالا، بازدهیبیشتری خواهد داشت.

 نکته سوم: عواملی نظیر مراقبت از تخم بلدرچین،مسائل بهداشتی، دستگاه جوجه کشی و مدیریت بلدرچین بارور، به طور مستقیم با ترک پوست در ارتباط است.

 نکته چهارم: در پرورش بلدرچین، مکان آبخوری و دانخوریباید نزدیک دستگاه مادر مصنوعی باشد. دمای این دستگاه را باید در هر روز کنترل کنید.

 نکته پنجم: سلامت بلدرچین ها در دوره جوجه کشیاز اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است. مشکلات زیادی در این دوره بهوجود می آیند. مشکلاتی که در دوره جوجه کشی رخ می دهد ناشی از افزایش یا کاهشناگهانی دمای بدن بلدرچین ها، تغییرات شدید دمای محیط، تراکم بلدرچین در یک منطقهو به طور کلی تنظیمات دستگاهی مطابق با استانداردها می باشند.

در ادامه:

 نکته ششم: برای اینکه وضعیت سلامت و بهداشت پای بلدرچین ها در دوره رشد، کنترل شود، بهتر است بستر پرورش پرندهها را از سکوهای سیمی تهیه کنید تا به راحتی آب و خوراک را بخورند و تاثیر پذیری کمتری از فضولاتخود داشته باشند.

 نکته هفتم: یکی از مشکلات پرورش جوجه های بلدرچین در دوره یک تا پنج روزه، احتمال خفه شدن آنها در آبخوری است. بهتر است مسیر آبخوری جوجه ها را با راهکارهای ساده مسدود کنید.

 نکته هشتم: بستر نگهداری بلدرچین ها باید تهویه مناسب داشته باشد. سیستم آبخوری باید استاندارد بوده و کفپوش ها، مناسب نگهداری این پرنده ها انتخاب شود. بستر نباید بیش از حد مرطوب باشد. سیستم قفس بهترین انتخاب برای پرورش بلدرچین به شیوه استاندارد است. توجه داشته باشید که اگر بستر پرنده ها بیش از حد رطوبت داشته باشد، منجر به بیماری‌ های عفونی شده و در نهایت می‌تواند موجب قطع شدن پای آنها و فلج شدن پرنده شود.

با ما همراه باشید

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.