نگهداری جوجه بلدرچین در روزهای اولیه

نگهداری جوجه های بلدرچین در روزهای اولیه

 

انجام بهترین روش ها و اجرای بهترین راهکار ها برای نگهداری جوجه بلدرچین در روزهای اولیه از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحل در پرورش بلدرچین محسوب می شود. زمانی که جوجه ها از تخم یا دستگاه جوجه کشی بیرون می آیند باید در شرایط استاندارد و در محیط خشک و گرم نگهداری شوند. دمای محیط از حدود ۵/۳۶ تا ۳۸ درجه سانتیگراد یا چیزی حدود ۱۰۰ درجه فارنهایت متغیر می باشد.

 

 محلی که برای پرورش بلدرچین و نگهداری از جوجه ها در نظر گرفته شده باید دارای امکانات آب و برق باشد و همچنین محل تغذیه پرنده به طور دقیق کنترل شده باشد. در ادامه با مهمترین شیوه ها و ویژگی های استاندارد نگهداری از جوجه های تازه متولد شده بلدرچین آشنا می شوید.

 نگهداری و پرورش جوجه ها در بستر سالن

 یکی از بهترین روش ها برای نگهداری از جوجه های بلدرچین استفاده از بستر سالن است. تنها در این سیستم امکان نگهداری تعداد قابل توجهی جوجه بلدرچین وجود دارد. در این روش، بخش بزرگی از سالن با ورق های فلزی محدود می شود. جوجه ها در این بستر، تغذیه شده و پس از چند روز در سالن پرورش رها خواهند شد. در یک متر مربع از سالن، تعداد ۱۰۰ جوجه بلدرچین را می توان رها کرد. پس از چند روز، تعداد جوجه ها به ۵۰ قطعه کاهش پیدا می‌کند.

 

در ادامه :

 در این روش پرورشی، کنترل آلودگی های کف سالن و همچنین سرد بودن آن اهمیت دارد. بستر سالن قبل از ورود جوجه بلدرچین به محوطه باید به طور کامل ضدعفونی شود. هرگونه کوتاهی و اختلال در شرایط بهداشتی و استاندارد بودن دمایی، جوجه های بلدرچین را تهدید می کند و حتی می تواند منجر به بیماری و در نهایت، مرگ آنها شود.

نکات مهم در نگهداری جوجه های بلدرچین در روزهای اولیه

 شرایط آب و غذای جوجه های بلدرچین چگونه است؟

 به ازای هر ۱۵ تا ۱۰۰ جوجه بلدرچین، یک ظرف آبخوری باید در مکان نصب شود. به طور کلی، پرورش جوجه ها در سالن بر اساس تعداد آنها کنترل و برنامه ریزی می شود. غذای مورد نیاز برای جوجه ها از مراکز تهیه خوراک دام و طیور تامین می گردد. در روش دیگر، مواد تشکیل دهنده غذای جوجه بلدرچین در میکسر با هم مخلوط می‌شود و سپس به ظرف های غذا وارد می گردد. غذای جوجه های بلدرچین در روزهای اول باید شبیه به آرد باشد. جوجه های بلدرچین نمی‌توانند غذای حاوی ذرات درشت را بخورند؛ ذرات درشت به منقار جوجه ها آسیب وارد می کند.

 

شرایط حرارت و دما در سالن پرورش جوجه های بلدرچین

 جوجه بلدرچین ها به تدریج بزرگ می شوند و نیاز آنها به گرما نیز کاهش پیدا می کند. این مسئله نشان می دهد که در هر هفته باید درجه حرارت سالن را کاهش داد. این تغییرات دمایی حدود ۳ درجه گزارش شده است. دمای استاندارد از سه هفتگی تا زمان کشتار بلدرچین ها تا حدود ۲۳ تا ۲۶ درجه سانتیگراد است.

 گونه های بلدرچین ژاپنی از ۶ تا ۸ هفته به سن بلوغ می رسند.

 

با ما همراه باشید

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.