پَرورش کبک (ویتامین های مورد نیاز)

در پرورش کبک این پرنده به چه ویتامین هایی نیاز است؟

 در صورتی که شما به پرورش کبک مشغول هستید با خواندن این مقاله می توانید ویتامین های مورد نیاز ش را بشناسید و در صورتی که احساس می کنید کبکهای پرورشی شما دچار کمبود ویتامین ‌های هستند درصدد برایید تا آن ها را تامین کنید.

پرورش کبک یکی از پرورش هایی است که بسیار سودآوری دارد و بسیاری از مردم علاقه پیدا کردند تا آن را پرورش دهند. توجه داشته باشید که سودآوری منظور اقتصاد و یا سرمایه نیست، بلکه کبک برای بسیاری از بیماری ها و افراد فواید بسیار زیادی دارد.

 پرورش کبک کار راحتی نیست شما باید درباره ی ویتامین های مورد نیاز آن اطلاعات کافی داشته باشید تا در صورتی که علائم کمبود ویتامین ها را مشاهده کردید بتوانید ویتامین را تشخیص دهید و برای جبران کمبود آن اقداماتی را انجام دهید.

 ویتامین های اساسی کبک کدام است؟

 پروتئین: پروتئین جزء ویتامین ‌هایی محسوب می شود که هم برای حیوانات و هم برای انسان ها بسیار مهم است و تاثیر بسیار زیادی در رشد آن ها دارد. در صورتی که کبک دچار کمبود ویتامین باشد عوارضی مانند بی اشتهایی کم شدن رشد و کاهش تخم گذاری مشاهده می شود.

 پروتئین کافی برای جوجه کبک باید ۳۸ درصد باشد و زمانی که آنها ها بزرگ شدند، میزان پروتئین آن ها ۲۴ درصد است. می توان ۱۷ درصد از پروتئین ها را در جیره ی غذایی آن ها تامین کرد.

 توجه داشته باشید که افزایش پروتئین نیز می تواند مشکلاتی مانند چاق شدن مفرط و همچنین عدم رشد استخوان ها را به وجود بیاورد. در صورت پرورش باید به مقدار کافی پروتئین توجه بسیار زیادی کنید.

ویتامین A,D,E,K:

 یکی از ویتامین هایی که در پرورش کبک بسیار مهم و حیاتی است ویتامین های A,D,E,K است. این ویتامین ها معمولاً محلول در چربی نام دارند و در چربی جیره ی غذای آن یافت می ‌شوند. هر چقدر چربی جیره غذایی بیشتر باشد این ویتامین ها بیشتر به بدن کبک می رسد.

 یکی از ضروری ترین ویتامین هایی کهکبک به آن نیاز دارند، ویتامین های محلول در چربی و محلول در اب می باشد. به ویتامینهای A,E,D,K ویتامین های محلول در چربی می گویند.

از ویتامین های محلول در آب می توان به ویتامین B و C اشاره کرد. این ویتامین را باید با پروتئین برای پرورش تامین کرد. توجه داشته باشید این ویتامین ها در بدن حفظ نمی شود بنابراین باید از طریق جیره ی غذایی به آنها داده شود.

توجه به میزان ویتامین های مورد نیاز برای پرورش کبک بسیار اهمیت دارد زیرا کم یا زیاد بودن هر کدام از ویتامین ها مشکلاتی را به وجود می اورد.

با ما همراه باشید

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.