ویتامین های مورد نیاز کبک

چه نکاتی باید درمورد ویتامین های مورد نیاز کبک رعایت شود؟

 بیشتر ویتامینهای موردنیاز که برای پرورش کبک ضروری و اساسی می باشد توسط بدن کبک تولید نمی شود و باید از طریق جیره غذایی آن ها تامین شود. بنابراین شما باید به جیره غذایی
کبک توجه بسیار زیادی کنید و بدانید که جیره غذایی کبک اهمیت بسیار زیادی دارد. اگردر تهیه جیره غذای نهایت توجه را به کار بگیرید می ‌توانید از به وجود آمدن عوارض جلوگیری کنید.

ویتامین ها مواد مغذی هستند که در جیره غذایی وجود دارد. اما در صورتی که در طبیعت قرار بگیرد ممکن است که خاصیت خود را از دست بدهد. بنابراین شما باید به کبک خود جیره غذای تازه بدهید تا ویتامین های مورد نیاز کبک تامین شود. توجه داشته باشید کمبود ویتامین می‌ تواند باعث مشکلاتی مانند ریزش پر، مشکلات گوارشی و رشد نامناسب شود.

سعی کنید جیره های ذخیره شده در انبار را به کبک ندهید. زیرا جیره غذایی در برابر رطوبت و مواد طبیعی که در محیط قرار دارد خاصیت مقوی بودن خود را از دست می دهد و در صورتی که کبک از آن تغذیه کند تنها کبک را سیر می‌ کند و هیچ ویتامین اساسی را به بدن او نمی رساند.

 

 سعی کنید که جیره غذای کبک را در انبار ذخیره نکنید. در صورتی که تغییراتی در رفتار و یا بدن کبک مشاهده کردید حتماً با دامپزشک مشورت کنید و خودبه‌خود ویتامین خاصی را کم و یا زیاد نکنید.توجه داشته باشید با رعایت نکاتی که در بالا گفته شد شما می توانید ویتامین های مورد نیاز کبک را تامین کنید و از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کنید و همچنین توجه داشته باشیدکه جیره غذای تازه همیشه دارای ویتامین ‌های بیشتری است.

شما با رعایت نکاتیکه گفته شد می توانید در پرورش کبک خود موفق تر عمل کنید و همچنین سلامت آن ها را نیزتامین کنید.

با ما همراه باشید

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.