لنگش در جوجه های گوشتی چیست؟

لنگش در جوجه

( لنگش در جوجه )جوجه های گوشتی جزء جوجه های به حساب می آیند که در مدت زمان بسیار کمی تولید می شوند و می توانند یک منبع غذایی بسیار مهم برای انسان ‌ها باشند. اما امروزه موسسات پرورش جوجه و طیور ملاک کار خود را بر این مبنا قرار داده‌اند که پرورش جوجه های گوشتی را سرعت بدهند و روند تولید ان ها را کاهش دهند.

در گذشته برای اینکه یک جوجه گوشتی پرورش پیدا کندباید ۶۳ روز را به طور کامل می گذراند اما امروزه از آن جایی که پرورش این جوجه های گوشتی سرعت پیدا کرده است در عرض ۳۵ روز جوجه گوشتی تولید می شود. مدت زمان کاهش پیدا کرده در دوره ی تولید باعث شده که مشکلاتی برای سلامتی جوجه های گوشتی به وجود بیاید.

جوجه هایی که امروزه در مدت زمان کمتر از ۳۵ روز تولید می شوند بسیار ضعیف هستند. زیرا صنعتگران طیور  فقط به تولید آنها توجه می کنند و سلامت جسمانی و اسکلتی جوجه ها برایشان اهمیت ندارد. مشکلاتی که امروزه به دلیل تغییراتی در روند پرورش در صنعت طیور به وجود آمده است شامل مرگ ناگهانی جوجه ها، گرسنگی مزمن، لنگش در جوجه ، ناهنجاری های پا و آسیت می باشد.

زمانی که جوجه ها دارای مشکلاتی باشند و یا ناهنجاری های پا داشته باشند باعث می ‌شود که کشتارگاه‌ ها آن‌ها را نپذیرند و خود به خود از روند نگهداری و تولید حذف می شوند. از طرف دیگر برخی معتقدند که در دسترس نبودن آب و دان نیز می تواند باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی در جوجه ها شود.

افرادی که در پرورش طیور و کشتارگاه ها کار می‌ کنند خواهان این هستند که صنعت طیور بتواند شرایط تولید و پرورش جوجه ها را بهتر کند و  با در دسترس داشتن دانه و آب مشکلات به وجود آمده برای جوجه ها را برطرف کنند.

بسیاری از کسانی که در صنعت طیور کار می ‌کنند تاکید کرده‌اند که آیا کشتارگاه ها و یا پرورش طیور حاضر هستند که جوجه های آن ها در دوره تولید، چنین رشدی داشته باشند و به سلامت جوجه ها توجه ای نشود.

با ما همراه باشید

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.