ashyouneh

استخر ماهی
[ با دستگاه هشدار قطع برق ساختار شکن ]

ابزارهای مختلفی دست به دست هم می‌دهند تا استخر ماهی شرایط مناسبی برای پرورش این موجودات داشته باشد. برای مثال یکی از مهم ترینشان پمپ است.

ماهی‌ها برای زنده ماندن نیاز به آب تصفیه شده دارند و فراهم کردن آب تمیز با اکسیژن کافی را پمپ انجام می‌دهد. بدین ترتیب اگر مدتی برق قطع شود، تعداد زیادی ماهی تلف خواهند شد. آن‌ها موجودات بسیار حساسی هستند و نمی‌توانند در آب آلوده و کم اکسیژن دوام بیاورند.

زمان مورد نیاز برای مطالعه این مقاله  ۶ دقیقه است.

استخر ماهی

 این حساسیت بالا سبب شد ایده‌ی ساخت دستگاهی به اسم هشدار قطع برق متولد شود. با تلاش‌های گروه آشیونه استخرهای زیادی به دستگاه هشدار قطع برق مجهز شدند و از تلفات زیادی جلوگیری شد.

در این مطلب می خواهیم نکات مهمی را درمورد استخر ماهی بیان کرده و بگوییم چطور دستگاه هشدار قطع برق شرایط مناسب این محیط را پایدار می کند؟

استخر ماهی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

استخر ماهی قبل از هر چیز دیگری یک مکان می‌باشد پس در انتخاب مکان بسیار دقت کنید.

 • نزدیک بودن به آب

آب عنصر اصلی استخر ماهی بوده و از همین ابتدا بدانید اگر قصد راه اندازی چین محیطی را دارید باید یک منبع بزرگ آب برای خود فراهم کنید چون مصرف آب فراوان یک نیاز همیشگی می باشد. یادتان نرود نقطه ای را انتخاب کنید که فاصله ی کمی با یک منبع آب فراوان داشته باشد.

 • در دسترس بودن برق

جدا از اینکه بخاطر تجهیزاتی مانند پمپ به برق احتیاج دارید، باید استخر را در محیطی بنا کنید که در آن کمتر برق قطع می‌شود. با این حال بخش زیادی از مشکلات در این زمینه با دستگاه هشدار قطع برق رفع خواهد شد.

 • نزدیک بودن به جاده

در ادامه ماهی‌ها و ابزارهایتان را باید منتقل کنید پس انتخاب محیطی دور از جاده زحمت و سختی کار را بیشتر می‌کند.

 • خاک را بررسی کنید

برای اینکه استخر ماهی بر بستر خوبی بنا شود، ببینید خاک حاوی موادمغذی است یا خیر؟

 • محیطی امن

اگر همه‌ی شرایط بالا فراهم باشند اما محیطتان امن نباشد، حاصل دسترنج‌تان در لحظه‌ای به سرقت خواهد رفت.

استخر ماهی
 • چرا استخر ماهی به دستگاه هشدار قطع برق نیاز دارد؟

پاسخ چندان پیچیده نیست! برق در یک استخر ماهی کارهای مختلفی انجام داده و سبب می‌شود یک محیط مناسب برای زنده ماندن و رشد خوب ماهی‌ها فراهم شود. دوام آوردن ماهی‌ها وابسته به برق می‌باشد به همین خاطر افراد با تهیه‌ی دستگاه هشدار قطع برق به محض اینکه جریان قطع شد، سریعا باخبر می‌شوند تا برای وصل شدن دوباره ی آن دوباره تلاش کنند.

 • وقتی برق قطع شود چه اتفاقی می‌افتد؟

 • میزان اکسیژن موجود در آب کمتر و کمتر می‌شود

دومین ابزار حیاتی برای استخر ماهی سیستم‌هایی می‌باشد که به‌صورت مصنوعی تهویه انجام می‌دهند تا سطح اکسیژن آب افزایش یابد. این ابزار هم وابسته به برق می‌باشد. مسئله‌ی اصلی اینجاست که چون همزمان تعداد زیادی ماهی در یک محیط زندگی می‌کنند، در صورت قطع برق نه چند ماهی بلکه جمعیتی زیاد درگیر کمبود خواهند شد. این یعنی میلیون میلیون خسارت.

دستگاه هشدار قطع برق کاری که می‌کند به محض نوسان داشتن برق با تماس شما را باخبر می‌کند یا با ارسال به موقع پیامک هشدار خواهد داد.

 • برهم خوردن تعادل دما

دما هم از آن فاکتورهایی می‌باشد که هر کسی صاحب استخر ماهی است برای برهم نخوردنش تلاش می‌کند. دستگاه هشدار قطع برق کمک می‌کند دما از حدی فراتر نرفته و از یک مرز مشخص هم پایین‌تر نیاید.

 • از کار افتادن سیستم هایی که آب را تصفیه می کنند

برای سالم ماندن آب استخر نیاز به ابزارهای دیگری هم داریم. مواد زائد و مسموم نباید به هیچ وجه در استخر ماهی ماندگار شوند و اینکار را سیستم‌های تصفیه‌ی آب انجام می‌دهند. این دستگاه هم با برق کار می‌کند اما اینطور نیست که بعد از از کار افتادنش بلافاصله ماهی‌ها تلف شوند بلکه زمینه‌ای برای مرگ تدریجی‌شان فراهم می‌شود!

چطور؟

مواد مسموم قدم به قدم ماهی‌ها را مریض می‌کنند و بالاخره روزی بدن ضعیف شده‌شان طاقت نیاورده و جانشان را از دست خواهند داد.

هشدار قطع برق استخر پرورش ماهی

ممکن است در هر محیطی به هر دلیلی برق قطع شود و نمی‌توان جلویش را گرفت اما چیزی که باعث خسارت می‌شود بی‌خبری مالک استخر ماهی از این اتفاق می‌باشد.

 • بعد از نصب دستگاه هشدار قطع برق از جهات زیر ایمن خواهید شد:

 • اگاه شدن به موقع:

باز هم تاکید می‌کنیم قطع برق موجب تلفات نمی‌شود اگر به موقع باخبر شده و سریعا دوباره آن را به جریان بیندازید. یکی از اهداف مهم این دستگاه که اتفاقا به همین دلیل ساخته شده باخبر کردن به موقع مدیران و کارکنان می‌باشد.

بدین ترتیب بعد از نصب دیگر با خیال راحت به کارهایتان رسیده و نیاز به سر زدن و بررسی کردن اوضاع استخر ماهی نخواهد بود.

 • جلوگیری از کاهش سطح اکسیژن

اکنون نیاز به سنجیدن مدام سطح اکسیژن نیست. به محض اینکه مرز مشخص شده رد شود، باخبر خواهید شد.

 • سلامت تجهیزات الکترونیکی

جدا از اکسیژن و رفع شدن آلودگی‌ها، خود تجهیزات برقی هم با نوسان برق درخطر خواهند بود. بدین ترتیب با نصب دستگاه هشدار قطع برق تجهیزات هم ایمن می‌شوند.

 • جلوگیری از سرقت

فرض کنید متوجه می‌شوید برق محیط پیرامون وصل می‌باشد اما تنها برق شما قطع شده! گاهی اوقات دلیلش این می‌باشد کابل‌ها بریده و سرقت شده و ازین به بعد با این دستگاه به محض اینکه بخواهد دزدی رخ دهد باخبر خواهید شد.

 • ایمن بودن اموال و ماهی‌ها

در کنار اینکه باید حواستان به تلف نشدن ماهی باشد، باید راهی پیدا کرده تا جلوی سرقت آن ها را هم بگیرید. هرچقدر هم دوربین کار گذاشته باشید، چون باز هم کار کردنشان وابسته به برق می‌باشد، با قطع آن از کار خواهند افتاد و شرایط برای دزدی کردن کاملا فراهم خواهد شد. دستگاه هشدار قطع برق اجازه نمی‌دهد کار به قطع طولانی برق برسد تا فرد زمان دزدی کردن را بدست آورد!

 • مزایای فنی

  برای شناخت بهتر دستگاه هشدار قطع برق در فروشگاه آشیونه نیاز به کمی دقیق‌تر شدن داریم. در اینجا در مورد یک سری مزیت‌های فنی به زبان ساده صحبت می‌کنیم.

  • آنتن دهی قوی

  موقعی درک می‌کنید چقدر آنتن دهی برای یک دستگاه هشدار قطع برق اهمیت دارد که توجه کنید استخر ماهی را نمی‌توان داخل شهر بنا کرد و باید حتما باید در خارج از شهر که آنت دهی ضعیفی دارد ایجاد شود. با این اوصاف اگر آنتن ضعیفی دارید یا خودتان را از نظر مکانی بخاطر آنتن دهی ضعیف محدود کرده و دنبال محیطی نزدیک به شهر می‌گردید، با تهیه‌ی دستگاه هشدار قطع برق آزادی عمل خواهید داشت.

  • ارسال هشدار با پیامک یا زنگ زدن

این دستگاه طوری طراحی شده تا بیش از یک نفر به آن وصل بوده و در جریان اتفاقات قرار بگیرند که این یک مزیت تحسین برانگیز می‌باشد. این دستگاه اطلاعات کامل در رابطه با قطعی برق را از طریق تماس و پیامک گزارش می‌دهد. درنهایت می‌توانید به میل خودتان ۵ کاربر و ادمین انتخاب کنید.

  • دارای اپلیکیشن

انتخاب خودتان می‌باشد یا با پیامک باخبر شوید یا با اپلیکیشن مخصوص بر اوضاع مسلط شوید.

کلام آخر

عوامل زیادی دست به دست هم می‌دهند تا استخر ماهی محلی مناسب برای زنده ماندن، سلامت و رشد ماهیان شود. مالکان استخر از همان ابتدا تجهیزاتی را در این محیط کار می‌گذارند تا سموم را حذف کرده و اکسیژن آب را به سطح مورد نظر برسانند. موضوع مهم این می باشد که تمامی  این تجهیزات وابسته به برق هستند از طرفی ماهی هم موجود حساسی می‌باشد و با چندین ساعت کار نکردن این ابزار‌ها کافی ست تا جان خود را از دست بدهد.

اینجا بود که نیاز به ساخت دستگاهی حس شد تا به محض قطع شدن برق مالک را باخبر کند تا هرطور شده دوباره برق به جریان بیفتد. بیشتر تلفات ماهی‌ها بخاطر بی‌خبری مالک استخر ماهی بود که با ساخت دستگاه هشدار قطع برق برای همیشه رفع شد. در این مطلب به طور کامل توضیح دادیم این ابزار هوشمند چطور در این زمینه کمکتان خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با پشتیبانی 24/7 در خدمتتان هستیم.
چطور میتونیم کمکتون کنیم؟
سلام وقتتون بخیر! برای ارتباط با پرسنل پشتیبانی هر بخشی که میخواهید، آن را انتخاب کنید.