ashyouneh

ساخت قفس بلدرچین
(آموزش قدم به قدم از صفر تا صد)

در این مقاله تصمیم داریم در رابطه با ساخت قفس بلدرچین صحبت کنیم و به هر کدام از  این سوالات پاسخ خواهیم داد. قفس بلدرچین چگونه ساخته می‌شود؟ جنس قفس باید چگونه باشد؟ برای ساخت آن باید استانداردهایی رعایت شود؟ ابعاد قفس باید چگونه باشد؟ آیا استفاده از قفس مقرون به صرفه است؟ ساخت قفس بلدرچین و تهیه آن چه فوایدی دارد؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه این مقاله ۵ دقیقه می‌باشد.

ساخت قفس بلدرچین

پرورش بلدرچین یکی از کارهای پر سود و زود بازده است. زیرا بلدرچین دوره رشد کوتاهی دارد و از این رو بازگشت سرمایه با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد. بلدرچین در عرض ۶ هفته بالغ و آماده تخم‎‌گذاری می‌شود اما در سایر پرندگان، این فرآیند ۲۰ الی ۲۴ هفته طول می‌کشد. گرچه این فرآیند کوتاه است اما بلدرچین پرنده‌ای حساس بوده و نیاز به مراقبت زیادی دارد. این پرندگان در برابر بیماری‌ها و صدای زیاد بسیار در معرض خطر هستند. از این رو نیاز است که علاوه بر داشتن جیره غذایی مناسب و رعایت نکات بهداشتی، محیط پرورش مناسبی برای آن‌ها مهیا شود. ساخت قفس بلدرچین یک اقدام مهم در جهت حفظ بهداشت پرندگان و جلوگیری از بیماری آن‌ ها می‌باشد.

استفاده از قفس بلدرچین چه فایده‌ای دارد؟

قفس‌های طبقاتی یا مکانیزه بلدرچین، دارای ویژگی‌های خاصی هستند که مورد توجه پرورش‌دهندگان واقع شده‌اند. در ادامه به بیان ویژگی‌های خاص قفس بلدرچین خواهیم پرداخت. قابل ذکر است که گروه تولیدی صنعتی آشیونه از برندهای مطرح در ساخت قفس بلدرچین بوده و جنس قفس‌ها و خدمات پس از فروش آن همواره مورد توجه مشتریان عزیز است.

ما چرا از قفس بلدرچین استفاده می‌کنیم؟

 • افزایش تولید و سود بیشتر

با استفاده از قفس بلدرچین، بلدرچین‌ها جنب و جوششان کمتر شده و در نتیجه انرژی خود را صرف تخم‌گذاری و گذاشتن تخم با کیفیت تر می‌کنند. این دلیل و سایر دلایل دیگر که در زیر ذکر شده باعث سوددهی بیشتر شما می‌شود.

 • حفاظت بهتر از تخم‌ها

وجود قفس مانع دسترسی حشرات موذی و حیوانات دیگر به تخم‌ها می‌شود. از طرفی وجود فاصله میان بلدرچین و محفظه تخم آن‌ها مانع آسیب بلدرچین به تخم‌ها می‌شود. هم چنین دسترسی به تخم‌ها راحت تر می‌باشد.

 • رعایت نظافت و در نتیجه بیماری کمتر

در قفس بلدرچین، فضولات در یک سینی جمع می‌شود. این سینی از زیر پای بلدرچین فاصله زیادی دارد؛ به نحوی که بلدرچین نمی‌تواند به آن نوک بزند و مریض بشود. این سینی‌ها قابل بیرون کشیدن و شست و شو هستند.

 • کاهش هزینه‌ها در دراز مدت

خرید و ساخت قفس بلدرچین شاید در ابتدا برای شما هزینه زیادی داشته باشد اما در دراز مدت از هزینه‌های شما می‌کاهد.

۱- وجود دانخوری در قفس باعث می‌شود از پاشش دان جلوگیری شده و در نتیجه هزینه دان شما را کاهش می‌دهد.

۲- با وجود آبخوری اتومات قفس و سینی کودکش نیازمند نیروی کمتری برای نگه‌داری هستید؛ پس هزینه نیروی کار شما را کاهش می‌دهد.

۳- احتمال بیمار شدن بلدرچین ها کاهش می‌یابد و در نتیجه تلفات کمتری خواهید داشت.

۴- با تهیه و یا ساخت قفس بلدرچین شما دیگر نیازمند یک سوله بزرگ برای پرورش نیستید و در یک فضای کوچک تر می‌توانید پرورش را به صورت طبقاتی داشته باشید. از این رو هزینه اجاره و تامین آب، برق و گاز کمتر است.

برای مشاهده مقاله پرورش مرغ تخمگذار در قفس یا بستر؟ روی متن کلیک کنید.

مراحل ساخت قفس بلدرچین

قبل از اینکه ساخت قفس بلدرچین را آغاز کنیم باید بدانیم که جنس قفس بلدرچین و ابعاد آن باید چگونه باشد؟ 

در ساخت قفس، ما باید از ورق‌ها و مفتول‌های گالوانیزه گرم کششی استفاده کنیم. زیرا هر فلز دیگری به مرور زمان دچار خوردگی و زنگ زدگی می‌شود.

از طرفی باید ابعاد قفس به درستی و با رعایت استانداردها صورت گیرد. آشیونه ابعاد قفس‌هایش را بر اساس دانش و تجربه، در استاندارترین حالت ممکن برای پرورش طراحی کرده است.

 • برای مشاهده ابعاد هر کدام از قفس‌های زیر کلیک کنید.

قدم اول _ آماده کردن ملزومات لازم برای ساخت قفس بلدرچین

 • کلاف و پل از جنس گالوانیزه گرم کششی 
 • توری پلاستیکی جهت پوشش کف لانه
 • لانه از جنس مفتول‌ گالوانیزه گرم کششی
 • آبخوری شامل لوله PVC، نیپل، کاسه نیپل، منبع آب، شلنگ‌ها، بست‌ها، چپقی‌ها و سایر متعلقات
 • سینی کودکش گالوانیزه گرم کششی
 • پیچ، بست و دریل
 • متر، انبر دست، انبر قفلی و سیم‌چین
 • دانخوری از جنس فلز گالوانیزه گرم کششی

قدم دوم _ ساخت و ایجاد لانه

در این مرحله، ابتدا طوری پلاستیکی را به کف لانه متصل می‌کنیم. کف لانه، کناره‌ها، درب و سقف آن، با مفتول‌های گالوانیزه گرم کششی ساخته شده‌است. (ما باید دقت کنیم که طوری متصل شده رو به بالا ببندیم). نصب این طوری به این دلیل است که پای بلدرچین اذیت نشود. سپس کناره‌ها و درب را در وجه مناسب از کف قرار داده و با استفاده از بست زیپی آن‌ها را به کف و یکدیگر متصل میکنیم. در نهایت سقف را با بست زیپی به کناره‌ها وصل می‌کنیم.

قدم سوم _ ساخت و ایجاد کلاف

مهم ترین قسمت در ساخت قفس بلدرچین، ساخت کلاف آن است. تمام وزن بلدرچین‌ها روی کلاف بوده پس این بخش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای ساخت کلاف، ابتدا ستون‌های از قبل تهیه شده را به صورت عمودی قرار می‌دهیم.(جنس این کلاف‌ها باید گالوانیزه گرم کششی باشد) سپس قطعه پل واگن و پل کلاف را به بالای و پایین ستون‌ها متصل کرده و از دو طرف پیچ می‌کنیم. بر اساس تعداد طبقات قفس بلدرچین، در هر طبقه یک قطعه پیشانی وجود دارد که برای استخکام بیشتر قفس متصل می‌گردد.

قدم چهارم _ نصب دانخوری

دانخوری قفس را در هر طبقه بر اساس مکانی که برای آن تعبیه شده جای‌گذاری می‌کنیم. دانخوری ها به بدنه کلاف با پیچ متصل شده و محل قرار گیری آن متناسب با وضعیت سر جوجه برای خوردن دان است.

قدم پنجم _ جای‌گذاری لانه‌ها

در این مرحله لانه‌ها را به صورت کشویی، در هر طبقه قرار می‌دهیم.

قدم ششم _ نصب سیستم آبخوری

در نصب سیستم آبخوری بعد از قرار دادن لوله نیپل‌ها در ارتفاع مشخص که بلدرچین‌ها توانایی آب خوردن از آن را داشته باشند؛ کاسه نیپل‌ها را وصل می‌کنیم. بعد از قرار دادن آن نوبت به اتصال لوله‌ها می‌رسد. لوله‌ها باید به نحوی متصل شود که تمام آن‌ها به صورت یکپارچه به یکدیگر و همگی آن‌ها به منبع آب وصل شوند.

آموزش مونتاژ قفس بلدرچین آشیونه

بعد از خرید قفس بلدرچین از گروه تولیدی صنعتی آشیونه، برای شما یک ویدیو آموزشی و یا کاتالوگ ارسال می‌گردد. این ویدیو به شما کمک میکند قفس را به راحتی اسمبل کرده و شروع به پرورش کنید. برخی مشتریان از ما تقاضا می‌کنند که قفس‌ها را اسمبل شده ارسال کنیم و یا در محل آن‌ها قفس را نصب و اسمبل کنیم. این امر هم برای این عزیزان میسر و امکان پذیر می‌باشد.

برای خرید قفس بلدرچین کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با پشتیبانی 24/7 در خدمتتان هستیم.
چطور میتونیم کمکتون کنیم؟
سلام وقتتون بخیر! برای ارتباط با پرسنل پشتیبانی هر بخشی که میخواهید، آن را انتخاب کنید.