راه اندازی واحد پرورش بلدرچین تخم گذار

اگر شما دوست دارید و میخواهید جزو پرورش‌دهندگان بلدرچین باشید یا علاقه ای در این زمینه دارید و می خواهید از این راه کسب درآمد کنید .قطعاً باید در این زمینه به طور کامل تحقیق نماییدتا از چگونگی مکان پرورش یا اینکه چه میزان جوجه‌ریزی در بستر یا قفس انجام دهید .بایدجیره غذایی و دستگاه جوجه کشی و دیگر تجهیزات پرورش بلدرچین تخم گذار اطلاع کامل به دست آوردیم .

ما بر آنیم تا نکات پیدا و پنهان این صنعت سودآور را برای شما روشن کنیم. امیدواریم پس از مطالعه مطالب ارائه شده تصمیم درست برای شروع کار پرورش و نحوه توسعه کاری خود در این زمینه را به دست آورید. وقتی صحبت از پرورش بلدرچین می کنیم ابتدا باید مشخص کنیم که پرورش در زمینه تخم بلدرچین است یا اینکه می‌خواهد گوشت بلدرچین را به بازار عرضه کنید. به هر صورت پرورش بلدرچین به صورت سنتی و صنعتی با محدوده های درامدزایی متفاوت قابل اجراست.


پرورش بلدرچین تخم گذار


بلدرچین تخم گذار یکی از پرطرفدارترین نحوه پرورش در این کار است. از دلایل آن بازار فروش خوب تخمها و نیاز سرمایه گذاری اولیه برای شروع کار است. تخم بلدرچین مملو از ویتامین های گروهB ، آهن و فسفر است. تخم بلدرچین کلسترول ندارد و برای همه گروه های سنی مفید است. در تولید تخم بلدرچین نیاز به بلدرچین نر در گله نداریم.


درآمدزایی از طریق پرورش بلدرچین تخم گذار


اکثر مردم کشورهای دنیا به ویژه مردم ایران سالیان درازی است که به نگهداری و پرورش بلدرچین به صورت تفریحی می‌پردازند. اما عده‌ای دیگر این کار را به عنوان شغل و محل درآمد زایی برای خود انتخاب کردند. نگاه تفریحی به پرورش این پرنده می تواند برای شما در آمد زایی در رتبه دوم و سوم ایجاد کند.

بلدرچین تخم گذار

فضای پرورش برای بلدرچین تخم گذار

همانطور که می دانید بلدرچین را می توان به دو روش بستر و قفس پرورش داد. در روش بستربرای هر بلدرچین نیازمند ۲۵۰ سانتی متر مربع فضا می باشد. مثلاً شما می توانید در یک فضای ۱۵۰ متری حدود۶۰۰۰ هزار قطعه بلدرچین تخم گذار بر روی بستر پرورش دهید. چنانچه اگر بخواهید با این فضا بلدرچین را در قفس پرورش دهید تعداد بلدرچین ها تا ۱۰۰۰۰ هزار قطعه جایگیری دارد. پرورش دهنده باید به این نکته توجه داشته باشد که به غیر از فضای نگهداری بلدرچین ها نیازمند فضا برای انبار دان و آسیاب و میکسر نیز هست. در صورت نداشتن ملزومات یادشده باید پرورش دهنده آنها را از کارخانه دان سازی تهیه نماید و در یک انبار مناسب ذخیره سازی کند.

مکان ذخیره سازی تخم های بلدرچین

برای نگهداری و جمع آوری تخم ها باید پرورش دهنده، اتاق کوچکی را برای این کار در نظر داشته باشد. اتاق ذخیره باید مجهز به وسایل سرمایشی باشد. دمای اتاق از بین ۱۶ تا ۲۱ درجه سانتیگراد و رطوبت ۵۰ درصد نبایدعبور کند. برای بسته بندی تخم ها باید میز کار مناسب برای کارگران مهیا شود.تخم ها باید قبل از بسته بندی تمیز و تخم های ترک خورده و بد شکل ازچرخه ی بسته بندی خارج شود.

تخم بلدرچین


تجهیزات و فضای مورد نیاز برای پرورش بلدرچین تخم گذار


برای اجرای هر طرح نیازمند به فضای مناسب اجرای آن طرح هستیم. به غیر از فضای نگهداری بلدرچین ها، نیازمند اتاق نگهبانی و سرویس بهداشتی، انبار، حمام، اتاق کارگر، لوازم یدکی، انواع بسته بندی تخم بلدرچین هستیم .مزرعه پرورش بلدرچین باید لوازم گرمایشی و سرمایشی آن مجهز باشد ‌هواکش ها و ترموستات دمای سالن به خوبی کار کند‌. سالن باید سیستم روشنایی و آبرسانی هوشمند داشته باشد ‌.دستگاه سمپاش، پالت، دانخوری و آبخوری به مقدار کافی داشته باشد.


در خرید بلدرچین تخم گذار به چه نکاتی باید توجه کرد


سن بلدرچین حدوداً باید ۴۰ روز باشد.باید سالن پرورش را از نزدیک بازدید کنیم تا بلدرچین ها سرحال باشند. جیره های غذایی بلدرچین ها را چک کنید تا جیره غذایی بلدرچین گوشتی به آنها داده نشده باشد .حتی الامکان بعد از خرید بلدرچین ها از جیره غذایی که به آنها داده می شود مقداری خریداری کنید تا با دان جدید ترکیب نمایید. این کار باعث می‌شود که استرس غذایی به بلدرچین ها منتقل نشود .نمودار رشد را بررسی کنید و برنامه دریافت واکسن دوره ای را چک نمایید.

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.

همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.