راه اندازی واحد پرورش بلدرچین گوشتی

شاید خیلی از شما ها به فکر پرورش بلدرچین گوشتی افتاده باشید. همیشه آغاز به کار یک طرح نیازمند مطالعه دقیق است تا سود و زیان و مشکلات سر راه آن بررسی شود. پرورش بلدرچین گوشتی با رشد سریع ، بلوغ وزنی زودرس ،مقاوم در برابر شوری آب و کیفیت بالای گوشت و تقاضای روز افزون بازار این صنعت را رونق داده است. ویژگی های منحصر به فرد بلدرچین و سودآوری تولید موجب شد تا توجه هرچه بیشتر پرورش‌دهندگان را به خود جلب کند. به طور قطع پرورش بلدرچین گوشتی یکی از سودآورترین مشاغل است که این سال‌ها در ایران با سرمایه گذاری کم راه اندازی شده است.

پرورش بلدرچین گوشتی

برآورد هزینه پرورش بلدرچین گوشتی برای شروع کار بسیار مهم است .بلدرچین گوشتی را می‌توان در فضای بسترو در قفس پرورش داد. در فضای قفس می توان تعداد بیشتری از بلدرچین ها را پرورش داد .پرورش در قفس نیاز به نور دهی کافی و هوادهی مناسب است .چون تعداد در قفس زیاد است .نور و دمای سالن باید کاملاً رعایت شود. هر بلدرچین نیازمند روزانه ۳۰ گرم دان در سه وعده غذایی است. بایدنیازهای اولیه همچون دانخوری ، آبخوری ، میکسر ،انباردان ،فضاهای کارگری و بهداشتی محاسبه شود .لوازم سرمایشی و گرمایشی و رطوبت سالن باید مهیا باشد.

بلدرچین گوشتی

بهترین مکان پرورش بیرون شهر است چراکه دور بودن سالن از هرگونه سر و صدا باعث کم شدن استرس پرنده می شود و بوی نامطبوعی منتشر شده از پرنده همسایگان خود را مورد اذیت قرارنمی‌ دهد. برای پرورش بلدرچین گوشتی در بستر باید کف بستر را از پوشالهای نرم و خاک اره استفاده کنید تا کف و بستر نرم باشد. فضای نرم بستر باعث می‌شود تا پاهای بلدرچین زخم نشود. در این روش فضولات هیچگاه به کف بستر نمی چسبد و تمیز کردن سالن بسیار راحت‌تر است. جوجه های تازه متولد شده به دلیل ضعف جسمانی باید از محیط بلدرچین های بالغ دور باشد.

چگونه بلدرچین بخریم

هنگام خرید باید دقت داشته باشید تا بلدرچین ها جنب‌وجوش کافی را داشته باشند .بلدرچین ها به طور صحیح آب و دان بخورند. بلدرچین ها نباید در هنگام خرید پر های پشت گردن و سر و بدن آنها ریخته شده باشد چرا که ممکن است تحت فشار قرار گرفته یا اینکه پرنده جنگیده باشد. باید مقداری از جیره غذایی که با آنها داده می‌شود هنگام خرید بلدرچین خریداری کنید و با دانه های جدید خود مخلوط نمایید تا به بلدرچین ها شوک غذایی وارد نشود. واکسن دوره ای بلدرچین ها را نیز چک کنید.


بیماری های بلدرچین گوشتی

رعایت بهداشت در پرورش بلدرچین گوشتی بسیار مهم و ضروری است. این امر مسبب سلامتی پرسنل محیط کار در سالن و همچنین بلدرچین ها می شود. باید به صورت مداوم فضولات آنها پاک شود و محیط آنها بسیار تمیز باشد. چرا که هم شما از بیماری مصون بمانید و هم پرنده.
بیماری‌هایی که می‌تواند بلدرچین را درگیر خود کنند عبارتند از: نیوکاسل، مارک ،تاول کف پا ،آبله، آنفولانزا، بیرون زدگی مقعد.

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.

همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.