دمای محیط نگهداری مرغ ها

دمای محیط نگهداری مرغ ها باید در چه دمای باشد….

یکی از مهم ترین مسائلی که در حوزه مرغداری و پرورش پرندگان مطرح است این است که مرغ ها چه میزان دمایی را میتوانند تحمل کنند. از آنجایی که شرایط دمایی و تغییرات آب و هوایی در نقاط مختلف کشور متفاوت است، تغییرات شرایط نگهداری مرغ ها، الزامی است. در بسیاری از مناطق نظیر استان خوزستان، در تابستان، افزایش دمای هوا به ۶۰ درجه سانتیگراد نیز می‌رسد. این سوال مطرح است که مرغ های بومی این منطقه چه میزان دمایی را می توانند تحمل کنند؟ افرادی که در حوزه پرورش مرغ فعالیت دارند با این سوال مواجه هستند که مرغ ها را در شرایط مختلف آب و هوایی، در داخل سالن نگهداری کنند یا در فضای آزاد رها کنند؟ آیا سالن های مرغداری به سیستم‌ های سرمایشی و گرمایشی نیاز دارند؟

 در ادامه مطلب در این باره بیشتر صحبت می کنیم.

دمای مرغداری


تنظیم دمای محیط نگهداری مرغ ها اهمیت دارد

اگر هدف از پرورش مرغ، کسب و کارهای تجاری و اقتصادی باشد، مسئله نگهداری از مرغ ها بسیار اهمیت پیدا می‌کند؛ چرا که سلامت مرغ ها به نوعی با آن در ارتباط است. فردی که در پرورش مرغ فعالیت می کند، باید تمام شرایط را برای سالم بودن محیط مرغداری فراهم کند. در کسب و کارهای پرورش مرغ، هدف، زنده ماندن این پرندگان نیست؛ هدف اصلی این است که مرغ هایی پرورش داده شود که سود آور باشند. یکی از مهمترین دلایلی که تنظیم شرایط مرغداری را توجیه می کند، رسیدن به شرایط حداکثر تخمگذاری آنها است.

دمای استاندارد برای نگهداری از مرغ های غیر صنعتی یا خانگی چیست؟

به طور متوسط، مرغ ها باید در دمای حدود ۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری شوند. این شرایط دمایی در نژادهای مختلف مرغ، متفاوت است. به طور مثال اگر شرایط نگهداری از مرغ های بومی و محلی در ۳۰ درجه توصیه شده است، به مفهوم آن نیست که همین شرایط دمایی برای مرغ هایی که از مناطق دیگری به این منطقه وارد شده اند نیز مناسب است. همچنین برای مرغ های دورگه قطعاً شرایط دما متفاوت خواهد بود.

 مرغ های اصیل که به شرایط مختلف، مقاوم هستند، قدرت تخم گذاری پایین تری دارند بنابراین برای پرورش در بنگاه‌های اقتصادی و مرغداری ها توصیه نمی شوند!

 دمای استاندارد پرورش مرغ به چه معنا است؟

 دمای استاندارد پرورش مرغ به دمایی گفته می شود در آن دما، شرایط کامل برای آسایش مرغ ها فراهم شده باشد. با توجه به سن مرغ ها در روزهای اول زندگی، بهترین دما ۳۴ درجه و در سنین بالاتر ۲۰ درجه است. پس از سن بلوغ پرنده، این شرایط دمایی از ۱۸ درجه تا ۲۴ درجه سانتیگراد تغییر پیدا می کند. در جدول زیر می توانید محدوده درجه استاندارد را مشاهده کنید و از آن برای مدیریت مرغداری بهره ببرید.

پرندهطول دوره جوجه کشیروز انتقال به هچردما در ایام ستررطوبت در ایام ستردما در ایام هچررطوبت در ایام هچر
مرغ٢١ روز١٨٣٧.٧۶۰٣٧.٢٧۰
بلدرچین١٧ روز١۴٣٧.٧۶۵٣٧.٢٧۵
بوقلمون٢٨ روز٢۴٣٨۶۰٣٧.۵٧۰

 

ارتباط دمای زیاد و تولید مرغ

همانطور که در قسمت های بالا نیز به آن اشاره کردیم، مهمترین دلایل راه اندازی مرغداری ها و تنظیم شرایط زندگی آنها، رسیدن به سودآوری و تولید بیشتر است، نه اینکه صرفا بخواهیم مرغ ها را زنده نگه داریم. در سن تخمگذاری، دمای سالن به بیشتر از ۳۰ درجه سانتیگراد افزایش پیدا می کند. دمای بالاتر از ۳۵ درجه، اختلاف زیادی با دمای اولیه پیدا می کند؛ این به معنای کاهش ۱۰ درصدی در تولید مرغ ها است.

جمله بالا به این مفهوم است که اگر تولید مرغ ها ۷۰ درصد تخم گذاری باشد، با افزایش دما، تولید به ۶۰ درصد کاهش پیدا می کند. اگر ۱۰۰۰ مرغ بومی در داخل سالن داشته باشیم، با کاهش ۱۰ درصدی روزانه تخم گذاری مرغ،  تعداد ۱۰۰ عدد مرغ  و در هر ماه ۳ هزار تخم مرغ  کمتری تولید شده است.

 با فرض اینکه قیمت هر تخم مرغ ۸۰۰ تومان باشد، ماهانه حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از سود نهایی کم می شود. این مسئله برای یک سالن پرورش مرغ بسیار اهمیت دارد و در طولانی مدت یک ضرر محسوب می‌شود.

 

با توجه به توضیحات این قسمت، تنظیم شرایط مناسب برای نگهداری مرغ ها، رسیدن به سودآوری حاصل از این کسب و کار است. بنابراین اگر تجهیزات اولیه برای این صنعت فراهم باشد، قطعاً سود آور خواهد بود.

با ما همراه باشید

 

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.