پرورش کبک گوشتی

یکی از روش های کسب درامد در زمینه طیور ، پرورش کبک گوشتی است که از دسته پرندگان و قرقاولان است. کبک ها جز حیوانات کوچ کننده با جثه ای متوسط هستند که در آسیا، اروپا و آفریقا ساکن هستند. کبک ها پرنده های خشک زی هستند که با پاهای بدون پر و دارای سیخک، بال کوتاه و گرد، پروازهای سنگین و مستقیم و پر سر و صدا ،منقار کوتاه و سخت که نیم نوک بالای آن بلندتر است.

خواص گوشتی کبک

به دلیل نقش و اهمیت انرژی و پروتئین در تغذیه، انسان بهتر است به سمت منابع سرشار از این گروه برود. گوشت کبک نرم و لطیف است و سریع پخته می‌شود. گوشت کبک گرم و خشک بوده و بسیار زود هضم است. خوردن گوشت کبک همیشه از سوی پزشکان به دلیل تقویت قوای جنسی، تقویت حافظه، برطرف کردن ضعف مفاصل، تقویت سیستم گوارشی و پیشگیری از ابتلا به عوارض قلبی و به دلیل کلسترول پایین توصیه می شود.

امکانات اولیه مورد نیاز در پرورش کبک گوشتی

سرمایه اولیه بسته به تعداد کبک هایی دارد که می خواهید در یک مکان اجاره ای یا ملکی پرورش دهید. در این کار علاقه و خلاقیت و پشتکار شما مشخص می کند که چقدر می توانید در این حوزه موفق باشید.موارد مورد نیاز عبارتند از:
۱- داشتن مجوز سالن
۲- تهیه زمین
۳ -آماده سازی سالن
۴ -دان مصرفی
۵-سیستم فن سرمایشی و گرمایشی
۶- پرورش در سطح بستر یا قفس
۷- تهیه گله مولد

اطلاعاتی در مورد پرورش کبک گوشتی

نکاتی را در این زمینه بررسی میکنیم وبه چگونگی انتخاب بهتر کبک ها می پردازیم
۱- عمر مفید یک کبک ۴ سال و طول عمر غیرمفید هفت سال است
۲-کبک ها در سن ۶ الی ۷ ماهگی برای تخمگذاری آماده و به بلوغ جنسی می رسند
۳-کبک ها در سن سه و چهار ماهگی برای کشتار آماده و به بلوغ وزنی می رسند
۵ -در طول سال یک کبک چهار ماه تخم گذاری دارد و دو ماه به صورت مطلق استراحت می کند در این زمان فقط کبک ها فقط می خورند و می خوابند
۶- درجه حرارت برای دستگاه جوجه کشی ۹۹.۸ فارنهایت و رطوبت ۶۰ درجه به مرور که جوجه ها می خواهند از تخم خارج شوند رطوبت دستگاه را به ۷۵ می‌رسانیم
۷-تخم کبک پس از ۲۴ روز به جوجه تبدیل می شود.
۸-کبک پرواری که آماده کشتار حدود نیم کیلو وزن دارد
۹-مصرف خوراکی یک کبک در یک روز ۳۰ گرم است

با ما همراه باشید

برای آشنایی با محصولات گروه تولیدی کارخانه جات آشیونه شامل قفس مرغ تخم گذار و گوشتی ، قفس بلدرچین ، قفس کبک و قفس قرقاول به فروشگاه آشیونه سر بزنید.همچنین برای اطلاع از محصولات جدید و ارتباط با ما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام، صفحه تویتر و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.